Bilgisayarın ekranı kararıyor ve açılmıyor

memolarusso

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, benim bilgisayarımda herhangi bir işlem yapmadığım zaman ekranı kararıyor. Fareye veya klavyeye dokunduğum zaman ekrana görüntü gelmiyor. Bu sorunu yeni ekran kartı aldıktan sonra yaşamaya başladım. Oyun oynarken falan sıkıntı olmuyor, bilgisayarı bıraktığımda örneğin indirme yapıyor ekranı açıyorum hiçbir şey yok. Bilgisayarın sabit disk ışığı yanıp sönüyor normal seyrinde.
Eski ekran kartım GTX 550 Ti yenisi RX 5500 XT, 500Watt 80Plus güç kaynağı, Z87 anakart ve i5 4570 var sistemde.
Bilgisayara temiz kurulum yaptım acaba sorun ne olabilir?

Dediginiz olay olurken guc dugmesine bastigininiz zaman PC kapanmak yerine aciliyorsa ustteki arkadasin dedigi gibi uyku ayarlarina bakın.

Bilgisayar uykuya geçmiyor, arafta kalıyor sanki. Ekrana görüntü vermiyor ne kadar tuşlara bassamda alamıyorum görüntü. Aslında ekrana sinyal geliyor, gelmese monitör bağlantı yok tarzında uyarılar veriyor. Lakin simsiyah bir ekran kalıyor.

Sizin bilgisayarınız uyku moduna geçiyor. Benimkinin uyku moduna geçip geçmediğini anlayabiliyorum, fanlar falan çalışıyor hatta görüntü de geliyor ekrana lakin simsiyah bir ekran. Güç düğmesine bastığımda bilgisayar kapanıyor normal şekilde, güç düğmesi kapatma komutuna ayarlı olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı