BIOS bip sesi vermiyor

kaan_js

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Benim eski bir bilgisayarım vardı tozlar içerisinden çıkarttım ve temizledim kullanmak istedim lazım oldu.

Bir tane RAM mevcuttu DDR3 1333 2 GB olmak üzere, bir tane daha RAM bulup taktım 2. slota DDR3 2 GB 1333 aynı özelliklerde ama BIOS bip sesi vermiyor onu taktığımda RAM'de mi bir sıkıntı var sizce?

Anakart üstünde buzzer yoksa bip sesi duyulmaz. Önce RAM'leri çalişan slotta tek tek deneyin. RAM'ler sağlamsa, ikinci slota hava üfleterek temizleyip tekrar takmayı deneyebilirsiniz.

Anakart üstünde buzzer yoksa bip sesi duyulmaz. Önce RAM'leri çalişan slotta tek tek deneyin. RAM'ler sağlamsa, ikinci slota hava üfleterek temizleyip tekrar takmayı deneyebilirsiniz.

İkisinin yerini değiştirip denedim olmadı, tek olarak arızalı olduğunu düşündüğümü denedim yeniden olmadı.

Sonra sabit duran RAM'i tek denedim çalıştı. Anladığım kadarı ile RAM'de bir sıkıntı var.

Edit: Teşekkürler hepinize sıkıntıyı anladım ben galiba RAM'de bir sıkıntı var büyük ihtimalle bütün kombinasyonları denedim. RAM slotu bozuk olsa tek tek ikisinde de denedim çalıştı. Sağ olun yeniden :)

Geri
Yukarı