BIOS ekranına atıyor

velly

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen7 5800x RTX 3070 Ti 32GB Ram
Meslek
Muhasebeci
Süreci anlatıyorum.

İşlemci soğutucumu değiştirmek için eskisini söktüm. Yenisini takmadan önce işlemcimi söküp eski termal macunu temizleyip yenisini sürdüm. Sonrasında yeni soğutucuyu montajlayarak işlemi bitirdim. PC'yi açtığımda "CPU over temperature error" hatası aldım daha sonrasında tam olarak montajlayamadığımı fark ettim soğutucu hareket ediyordu. Bu problemi düzelttikten sonra hatayı almadım. Ancak bu sefer de bilgisayarı açtığımda direkt olarak BIOS ekranına atma hatası aldım. Sistemim M.2 SSD'de kurulu. BIOS üzerinden kontrol sağladığımda M.2 SSD'yi görebiliyorum ancak sistem başlamıyor. Çözümlerinizi bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Süreci anlatıyorum.

İşlemci soğutucumu değiştirmek için eskisini söktüm. Yenisini takmadan önce işlemcimi söküp eski termal macunu temizleyip yenisini sürdüm. Sonrasında yeni soğutucuyu montajlayarak işlemi bitirdim. PC'yi açtığımda "CPU over temperature error" hatası aldım daha sonrasında tam olarak montajlayamadığımı fark ettim soğutucu hareket ediyordu. Bu problemi düzelttikten sonra hatayı almadım. Ancak bu sefer de bilgisayarı açtığımda direkt olarak BIOS ekranına atma hatası aldım. Sistemim M.2 SSD'de kurulu. BIOS üzerinden kontrol sağladığımda M.2 SSD'yi görebiliyorum ancak sistem başlamıyor. Çözümlerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller.

Soğutucuyu dengesiz sıktıysanız böyle bir sorun oluşabilir, soğutucu vidalarını gevşetin, her vidayı çapraz bir şekilde, azar azar dengeli bir şekilde sıkıp, deneyin, aşırı da sıkmayın.

Soğutucuyu dengesiz sıktıysanız böyle bir sorun oluşabilir, soğutucu vidalarını gevşetin, her vidayı çapraz bir şekilde, azar azar dengeli bir şekilde sıkıp, deneyin, aşırı da sıkmayın.

Hangi sorun için söylediniz acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı