BIOS ekranında USB aktif edilemiyor

Berke Muhammet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, eski bilgisayarıma birkaç donanımsal takviye yaptım. Ardından Windows 10 kurmaya karar verdim. Bilgisayar 32 Bit olduğu için 32 Bit Windows 10 kurdum. Kurulumu ISO görüntüleyici bir uygulama vasıtasıyla Setup'dan kurdum. Bilgisayara 4 GB RAM taktığım için anlamlı olması adına 64 Bit Windows 10 kurmaya karar verdim.

Fakat ISO görüntüleyici ile setup dosyasının açılmadığını fark ettim. Bu nedenle bir format USB'si hazırladım ve BIOS'tan formatlamayı denedim.

İnternette izlediğim videolardaki BIOS ekranı ve benimkisi farklı olduğu için bir türlü USB'yi öncelik atayamadım. İşlemcim 64 Bit destekliyor (Intel Q8300), ekran kartı (atı 4300/4500). BIOS ekranının görüntülerini yüklüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler, iyi günler.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    191,7 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    151,2 KB · Görüntüleme: 6
  • 3.jpg
    3.jpg
    148,9 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dosya indirme kaynağında dosyanın hashi varsa sizdeki halinin hashini hesaplayıp karşılaştırmayı deneyin. Eğer hashler farklıysa karşı taraftan dosyayı doğru alamamışsınız demektir. İndirme kaynağında hash yoksa isonun kendisinde bir problem olmadığını varsayacağım. Boot order priority kısmından USB ile ilgili seçenekleri yukarı taşıyıp kaydedin, alternatif olarak biosa girmek yerine bilgisayarı açarken boot menü tuşunu kullanırsanız açılan menüde ilgili cihazlar zaten görünüyor olmalı. Eğer görünmüyorsa iso dosyasını yazdırma esnasında bir problem yaşanmış olabilir.

Geri
Yukarı