BIOS güncellemesi sonrası BIOS tasarımı değişti

mrtchtshn

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
SHU
Merhabalar, bugün B450 GAMING Plus anakartımın BIOS'unu güncelledim fakat güncellemeden sonra BIOS görünümü değişti. 3200 MHz'de çalışan RAM'ler 2100'lere düştü, ben de yeniden 3200'e ayarladım fakat oldu mu olmadı mı bilmiyorum. RAM'lerin durumunu BIOS haricinde nasıl kontrol edebilirim? BIOS'u eski görünümüne kavuşturabilir miyim?

Eski görünüm:

Ekran Görüntüsü (8).png

Yeni görünüm:

Ekran Görüntüsü (9).png

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI kardeşimiz 3. Nesil Ryzen işlemcilerle uyumlu BIOS ları piyasaya bu şekilde sundu. Nedeni de BIOS dosyasının büyüklüğünden kaynaklanıyor. Bizde bekliyoruz bu beta tarzı görünüşünün eski haline gelmesini.

Beta tarzı görünüş ile alakası yok.

Artık o şekilde olacak arayüz. Eski sürüme güncellerseniz eski haline gelebilir fakat gerek yok.

After you update the BIOS, the user interface will be totally different compared to the previous version . We simplified user interface of the BIOS to support as many processor models as we can due to the limited size of BIOS ROM. Although the BIOS is Click BIOS version (GSE Lite) with less graphics and icons than Click BIOS 5, you won’t lose MSI exclusive function such as A-XMP, M-Flash and Smart Fan Control

MSI kardeşimiz 3. Nesil Ryzen işlemcilerle uyumlu BIOS ları piyasaya bu şekilde sundu. Nedeni de BIOS dosyasının büyüklüğünden kaynaklanıyor. Bizde bekliyoruz bu beta tarzı görünüşünün eski haline gelmesini.
MSI 16MB BIOS çipli anakartlarda Ryzen 3. jenerasyon işlemcilere destek sunabilmek için yaptı bunu, grafiklerin azaltılmasından dolayı tasarruf edilen yeri Ryzen 3000 desteği sağlamak için kullandılar. Beta sürüm değil artık bundan sonra sizin anakartınız böyle olacak, muhtemelen yeni anakart modellerinde BIOS çipinin kapasitesini arttırarak eski görünüme geri dönecekler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı