Bir Diğer Dolar Konusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tisy

Kilopat
Makaleler
3
Evet, şuanki dolar kuru 4.79'dur. Yeni açılan dolar konumuzun kaderini biraz inceleyelim isterseniz. Konu açılır, birileri görseller yükleyerek var olan hükümetinin yetersiz olduğunu ispat etmeye çalışır daha sonra ise karşıt görüşlü bir eleman konuya dahil olur ve aksini idda eder ikiside birbirlerini aşağılar ve konu yöneticiler tarafından kapanır.

Genel olarak yazılan mesajlar: Eğitim sistemi kötü, ben hep 50 liralık benzin alıyorum, dolardan banane ekmeği dolarla mı alıyoruz? vb. Kimisi yurtdışı der yaşadığımız ülkeyi farklı ülkeler ile karşılaştırır, kimisi ben kalırım vatanıma katkıda bulunurum der ama sonuç yine aynıdır ''Kilitlenen Konu''... Rica ediyorum ki dolar konularını ayda bir falan açın ne dersiniz? Ülkenin toplumu ve seviyesi zaten belli zaten neyi tartışıyorsunuz? Ben dahi seçimlerden sonra tek bir habere bile bakmadım çünkü gerek yok mal belli.

Evet, şuanki dolar kuru 4.79'dur. Yeni açılan dolar konumuzun kaderini biraz inceleyelim isterseniz. Konu açılır, birileri görseller yükleyerek var olan hükümetinin yetersiz olduğunu ispat etmeye çalışır daha sonra ise karşıt görüşlü bir eleman konuya dahil olur ve aksini idda eder ikiside birbirlerini aşağılar ve konu yöneticiler tarafından kapanır.
Evet işte bu yüzden ucu siyasete gelecek konular onaylanmamalı.

Dolar konusu ekonomiyi ekonomi siyaseti getiriyor. Gercekten konuşmaya gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hey masallah karpuza gel karpuzaaaa :)
Ayrica bu saatten sonra düsmeyiversin bir zahmet. :)
Bu sene iyi yağış var he. Yağdır mevlam yağdır.
Bir hikaye anlatacağım...
Uzun zaman önce, daha insanlar papirüslere matematik formülleri yazar iken, bir enerji tanrısı varmış. Enerji tanrısının adı da ``Breeath`` imiş. Breeath, enerjik ve açgözlüymüş. Türlü türlü fırıldaklar çevirirmiş. Fırıldak Ailesi de buradan gelir. Tanrıların babası Yüce Reus`a talepte bulunmuş:
``Babacığım, biraz da hasat tanrısı olabilir miyim?``
Yüce Reus, bu hırslı ve fırıldak oğlanı pek severmiş. Hani damadı gibi severmiş. ``kocum kız olsam ılk sana verırdım`` dermiş. Bunu gören Reus, hiç düşünmeden izin vermiş.
Ama daha 1 hafta geçmeden tüm ekinler mahvolmuş, çiftçi kara kara düşünüp kafasını kaşımaktan başka bir hareket yapamıyormuş. Petrolü, tohumu, gübreyi nasıl elde eder bilmiyormuş. Çünkü paraları hiçbir şeye yetmiyormuş. Bunu gören akıl tanrısı Zyehaa, ``da berad usaum Allah belanu versun da`` diye söylenmiş. Breeath, çok sinirlenmiş. Kudurmuş yani. Öyle böyle değil köpükler saça saça vreeaaağr yaparak.
Bu olay, millattan önce 5 yılında olmuş. Breeath, 2023 yıl sonra döneceğine yemin etmiş...

Son düzenleme:
Evet işte bu yüzden ucu siyasete gelecek konular onaylanmamalı.
Çok yanlış bir düşünce şekli. Ve tehlikeli de.

Türkiye'de siyasi konuları konuşmak birçok forum sitesinde yasak olmasına rağmen, Technopat'ta bir yere kadar müsaade ediliyor. Siyasi konuların da o sitelerde yasak olmasının yegane sebebi, ülkemizde insanların birbirini aşağılamadan tartışmayı başaramamasından kaynaklı. Siyaset, yani politika önemlidir. Bizi yöneten şeyi tartışmamız gerekir elbet. Biz siyaset tartışmayacaksak demokrasi neden var arkadaşlar? Kimse kimseyle fikir alışverişi yapmazsa bu gemi yürümez, kusura bakmayın. Technopat'ın da bu yasağı koymamasının kanımca tek sebebi, buradaki insanların belirli oturmuş olan tartışma seviyesine güvenmesinden başka bir şey değil. Lakin bu git gide bozulmakta.

Bugünkü konuyu kapatmamın sebebi de bu aslında. Konu siyasete gittiği için değil, yine herkes birbirine aynı sözleri söylemeye başladığı için kapandı. Yani o konu 100 sayfa da sürse, o konudan bir çözüm çıkmayacaktı. Bunu herkes bilmesine rağmen halen daha neden tartışılıyor, ben kesinlikle anlam veremiyorum. Klavye karşısında evet bir güven geliyor insana, lakin bu size karşınızdaki insanı siyasi kimliğinden dolayı aşağılama hakkı vermiyor. Belki yüz yüze konuşsanız çok iyi dost olacağınız kişiyle, sırf birilerinin koltuk sevdası için kavga etmeniz inanın çok yersiz.

Son olarak, Dolar konuları hakkında siyaset konuşmayalım demek yerine nasıl daha doğru siyaset konuşuruz demek daha akıllıca ve burada herkesin yararına olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı