Bisiklet için ekipman seçimi nasıl olmalı?

BkKDurak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ilk olarak kask mtb olmalı F/P ne önerirsini. Eldiven olarak da kısa parmak olması daha iyi olur. Gözlük olarak da yine F/P olabildiğince ucuz olmalı. Ayrıca herkesin kullandığı multitool ve şlevye olarak ne önerirsiniz? Kadro çantası ve gidon çantası lazı büyük olmalı ama sağlam olmalı. Kadro çantası hem ön kısmı da olmalı hem de arka kısımda. Gidon için su çantası lazım. SEL'e kılıfı(jelli) ne önerirsiniz? Tamir kiti veya solüsyonsuz sticker gibi yama ne önerirsiniz? Km saati ne önerirsiniz? Biliyorum çok karmaşık oldu ama en mantıklısı böyle.

Yol bisikleti kullanıcısıyım. Kadro çantası olarak bunu kullanıyorum:

Ama daha büyük bir şey isterseniz bu güzel gözüküyor:
Kadro üstüne de böyle bir şey alınabilir:

Ben telefon ve powerbank için bunu kullanıyorum:

Bunu kısa bir süre kullandım ama yol bisikletinde dizlerim çarptığı için kullanmayı bıraktım:

MTB'de de böyle bir şey dizlerinize çarpıp rahatsız edebilir. Onun yerine şöyle bir şey alınabilir veya yukarıda attığım uzun şey de olabilir:

Gidon çantası olarak bunu kullanıyorum:

Kullandığım levye:

Alyan takımı Decathlon'dan bunu almıştım ama kullanırken bazen biraz eziyet çektiriyor.

Bu kılıfı bir süre kullandım ancak yol bisikleti selesi ince olduğu için üzerinde düzgün durmuyordu, bir süre idare edip jelli sele aldım:

Aldığım sele bu ama sizin için gerekeceğini sanmıyorum kılıf almanız yeterli olur:

Gözlüğümün aynısını bulamadım, HB yurtdışından almıştım ama artık satılmıyormuş, şöyle bir şey fazlasıyla yeterli olur gündüz sürüşleri için:

Kask olarak bir bilgim yok, MTB kaskı kullanmadım. Eldiven de kullanmıyorum şimdilik, ona da bir önerim yok. Km saatim yok. Sele altı çantaları aşırı küçük olduğundan bunlara para harcamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Yol bisikleti kullanıcısıyım. Kadro çantası olarak bunu kullanıyorum:

Ama daha büyük bir şey isterseniz bu güzel gözüküyor:
Kadro üstüne de böyle bir şey alınabilir:

Ben telefon ve powerbank için bunu kullanıyorum:

Bunu kısa bir süre kullandım ama yol bisikletinde dizlerim çarptığı için kullanmayı bıraktım:

Mtb'de de böyle bir şey dizlerinize çarpıp rahatsız edebilir. Onun yerine şöyle bir şey alınabilir veya yukarıda attığım uzun şey de olabilir:

Gidon çantası olarak bunu kullanıyorum:

Kullandığım levye:

Alyan takımı Decathlon'dan bunu almıştım ama kullanırken bazen biraz eziyet çektiriyor.

Bu kılıfı bir süre kullandım ancak yol bisikleti selesi ince olduğu için üzerinde düzgün durmuyordu, bir süre idare edip jelli SEL'e aldım:

Aldığım SEL'e bu ama sizin için gerekeceğini sanmıyorum kılıf almanız yeterli olur:

Gözlüğümün aynısını bulamadım, HB yurt dışından almıştım ama artık satılmıyormuş, şöyle bir şey fazlasıyla yeterli olur gündüz sürüşleri için:

Kask olarak bir bilgim yok, mtb kaskı kullanmadım. Eldiven de kullanmıyorum şimdilik, ona da bir önerim yok. Km saatim yok. SEL'e altı çantaları aşırı küçük olduğundan bunlara para harcamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Çok sağ olun.

Geri
Yukarı