Black Midi Team hakkında türkiye'de ilk defa sizlere bilgi

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Black MIDI Team (Impossible Music) yani standart midi formatındaki piyano şarkıları enstruman bulundurulan keyiflice doya doya müzik dinlemek için kullanmış olduğumuz sıradan midi dosyaları bulunur.

Bu sefer black midi nedir onu anlatacağım. Black midi türkçede anlamı Siyah midi peki bu ne anlama geliyor?

Siyah midi içinde milyonlarca aşırı derecede fazla nota bulunan midi dosyalarına denir. Siyah denmesinin nedeni çok aşırı nota bulunduğundan notalar gözle görülemeyecek derecede fazladır ve simsiyah bir görüntü alınmıştır.

Bu black midi dosyalarını açmak için en çok önerilen programlar: Synthesia veya Piano From Above.

Piano From Above (Directx 9 ile çalışır)
Synthesia (Opengl ile Directx ile çalışır)

Black MIDI yürütürken milyon notalı tarz dosyaları "Microsoft Wavetable Synth" ile açmanızı önermiyorum çünkü Microsoft Wavetable Synth" çok fena bir ses kısılası ve ses lagına neden oluyor. Çünkü Microsoft Wavetable Synth" black midiler için programlanmadı.

Black Midi için Coolsoft VirtualMIDISynth programını kullanmanızı öneririm. Coolsoftu kurduktan sonra soundfont "sf2" ses dosyasını kurmanız gerekiyor size önerdiğim sf2 dosyası: xp50houz.sf2

Black Midi Team hakkında bir video ingilizcedir ingilizceniz iyi ise izlemenizi öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim kendi videolarım:
Yamaha PSR E-333 modeli eski bir tür orgu kasma testleri anti-chlorobenzene 8.1 milyon midi dosyasını org ile açtık usb ile laptopa bağlayarak yaptık:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kendi yaptığım midi dosyası aynı zamanda editörüm Anti-chlorobenzene 1 milyon nota versiyonu:
Black Midi Team resmi yapımcıları hakkında bilgi almak için: Impossible Music Wiki bu adresten bilgi edinebilirsiniz.

Güncel bilgi (28.02.2022): Günümüzde en çok OmniMIDI sürücüsü kullanılıyor. Tavsiye ederim. Hem genel müzik işlerinde, hemde Black MIDI için ideal olduğunu düşünüyorum.

Not: OmniMIDI'yi açıp "Settings" bölümünden "Audio engine" ayarını "Microsoft XAudio 2.9" ile değiştirmeniz önerilir. En düşük gecikme en verimli Black MIDI ses çıktısı için öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Black mıdı Team (ımpossible Music) yani standart midi formatındaki piyano şarkıları enstruman bulundurulan keyiflice doya doya müzik dinlemek için kullanmış olduğumuz sıradan midi dosyaları bulunur.

Bu sefer Black midi nedir onu anlatacağım. Black midi Türkçede anlamı siyah midi peki bu ne anlama geliyor?

Siyah midi içinde milyonlarca aşırı derecede fazla nota bulunan midi dosyalarına denir. Siyah denmesinin nedeni çok aşırı nota bulunduğundan notalar gözle görülemeyecek derecede fazladır ve simsiyah bir görüntü alınmıştır.

Bu Black midi dosyalarını açmak için en çok önerilen programlar: Synthesia veya piano from above.

Piano from above (DirectX 9 ile çalışır)
Synthesia (OpenGL ile DirectX ile çalışır)

Black mıdı yürütürken milyon notalı tarz dosyaları "Microsoft wavetable synth" ile açmanızı önermiyorum çünkü Microsoft wavetable synth" çok fena bir ses kısılası ve ses lagına neden oluyor. Çünkü Microsoft wavetable synth" Black midiler için programlanmadı.

Black midi için coolsoft virtualmıdısynth programını kullanmanızı öneririm. Coolsoftu kurduktan sonra soundfont "SF2" ses dosyasını kurmanız gerekiyor size önerdiğim SF2 dosyası: XP50HOUZ. SF2.

Black midi Team hakkında bir video ingilizcedir ingilizceniz iyi ise izlemenizi öneririm:
Benim kendi videolarım:
Yamaha psr E-333 modeli eski bir tür orgu kasma testleri anti-chlorobenzene 8.1 milyon midi dosyasını org ile açtık USB ile laptopa bağlayarak yaptık:
Kendi yaptığım midi dosyası aynı zamanda editörüm anti-chlorobenzene 1 milyon nota versiyonu:
Black midi Team resmi yapımcıları hakkında bilgi almak için: Impossible Music Wiki bu adresten bilgi edinebilirsiniz.

güncel bilgi (28.02.2022): Günümüzde en çok omnimıdı sürücüsü kullanılıyor. Tavsiye ederim. Hem genel müzik işlerinde, hem de Black mıdı için ideal olduğunu düşünüyorum.

Not: Omnimıdı'yi açıp "settings" bölümünden "Audio Engine" ayarını "Microsoft xaudio 2.9" ile değiştirmeniz önerilir. En düşük gecikme en verimli Black mıdı ses çıktısı için öneriyorum.

Erdemden uzun zaman sonra normal bir konu gördük yarın gunes batıdan doğarsa şaşmayın 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı