Bootloader kilidi açık olmadan EU MIUI yüklemek

Emir Bozat

Kilopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Arkadaşlar merhaba.
Redmi Note 12 4G cihazıma EU MIUI yüklemek istiyorum ama Bootloader kilidi açmadan mümkün müdür?
Bootloader açmak için 1 hafta beklemek istemiyorum.

Bende aynı şeyi düşünüyorum Bootloader kilidi açık fakat hesapla başvuru yapmadan EU. Roma geçebilir miyim bilmiyorum.
Gecebilirsin. (Cihazinin garanti disi kaldigini unutma)
Redmi Note 12 4G cihazıma EU MIUI yüklemek istiyorum ama Bootloader kilidi açmadan mümkün müdür?
Hayir acmadan kuramazsin. Yaptigin sey tum ROM suruculerini kullanman icin tum ozelliklere erisim vermek anlamina geliyor. Unutma ki bu ozelligi acarak cihazini garanti disi birakacaksin! ve yukledigin herhangi bir rom icin xiAomi sorumluluk kabul etmeyecek.

Gecebilirsin. (cihazinin garanti disi kaldigini unutma)

Hayir acmadan kuramazsin. Yaptigin şey tum ROM suruculerini kullanman icin tum ozelliklere erisim vermek anlamina geliyor. Unutma ki bu ozelligi acarak cihazini garanti disi birakacaksin! Ve yukledigin herhangi bir ROM icin Xiaomi sorumluluk kabul etmeyecek.

Ben şimdi herhangi bir EU ROM yükleyip Mi Flash aracılığı ile flashlasam IMEI gider mi ( TWRP kullanmayı bilmiyorum ve mi kilit hesabım açılsın diye başvuru yapmadım )

Ben şimdi herhangi bir EU ROM yükleyip Mi Flash aracılığı ile flashlasam IMEI gider mi ( TWRP kullanmayı bilmiyorum ve mi kilit hesabım açılsın diye başvuru yapmadım )
Bu daha cok ROM u hangi siteden veya ROM gelistiricisinin kime ait olduguna bagli. Bagzi ROM lar cihazina ciddi zararlar verebilir. Bazilari da kurdugunu ve orjinal oldugunu zannedersin ama IMEI veya diger bilgilerini coktan silmis olur ve sahte bir cihaza cevirirsin.

Benim bildigim ve zamaninda cok kullanip sifir sorun yasadigim site

Yinede kafanda soru isareti kalacaksa veya hic anlamiyorsan bu isten. Yapma derim. Gercekten cihazi kullanilamaz hale getirebilir ve cihazsiz kalabilirsin.

Bu daha cok ROM u hangi siteden veya ROM gelistiricisinin kime ait olduguna bagli. Bagzi ROM lar cihazina ciddi zararlar verebilir. Bazilari da kurdugunu ve orjinal oldugunu zannedersin ama IMEI veya diger bilgilerini coktan silmis olur ve sahte bir cihaza cevirirsin.

Benim bildigim ve zamaninda cok kullanip sifir sorun yasadigim site

Yinede kafanda soru isareti kalacaksa veya hic anlamiyorsan bu isten. Yapma derim. Gercekten cihazi kullanilamaz hale getirebilir ve cihazsiz kalabilirsin.
Hocam attığınız sitede zaten Redmi Note 11 EU.ROM maalesef göremedim demek ki cihaz şu anlık olarak desteklemiyor yine de teşekkür ederim

Yükleyemezsiniz.

Bu arada, böyle şeylere niyeti olanlara bir uyarı: amd tabanlı bilgisayarlar üzerinden fastboot komutları kullanmayınız. Sebebi bilinmeyen şekilde cihazla düzgün iletişim kuramıyor amd sistemler. Daha fazla bilgi için arama motorlarında "amd ryzen fastboot fix" arayınız.

Bir tanıdığın telefonunu edl moda düşürmüştüm eu rom kurmak isterken, bootloaderi normal şekilde açıp sonrasında fastboottan twrp yazamadım hata vermişti(amd sistemden dolayı) ve cihaz açılmadı. Sonrasında edl yetkili hesap aramak zorunda kalmıştım.

Yükleyemezsiniz.

Bu arada, böyle şeylere niyeti olanlara bir uyarı: AMD tabanlı bilgisayarlar üzerinden Fastboot komutları kullanmayınız. Sebebi bilinmeyen şekilde cihazla düzgün iletişim kuramıyor AMD sistemler. Daha fazla bilgi için arama motorlarında "AMD Ryzen Fastboot fix" arayınız.

Bir tanıdığın telefonunu EDL moda düşürmüştüm EU ROM kurmak isterken, Bootloader'i normal şekilde açıp sonrasında Fastboot'tan TWRP yazamadım hata vermişti(AMD sistemden dolayı) ve cihaz açılmadı. Sonrasında EDL yetkili hesap aramak zorunda kalmıştım.

Hocam bilgisayar konusunda cahilim. Bilgisayarım HP Studio 1557. AMD tabanlı mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı