Boşta 8 saatte %3 şarj yemesi normal mi?

CelalShengor

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GeForce GTX 1050 Gaming 2GB
Intel Core i5-4670 3.40Ghz
12 Gb DDR 3 1600 Mhz Ram
ASUS H81M-K Anakart
Merhaba hocalarım, gece yatmadan önce telefonda Wi-Fi, Bluetooth gibi şeyleri kapatıyorum sabah kalkınca 8-9 saatten sonra ortalama %3-4 şarj gitmiş oluyor. Bu normal mi? Bir de bazen kullanmadığım zaman şarj gitmesin diye kapatıyorum telefonu. 15 saat falan kapalı kalıyor. Böyle gün içinde aç kapa yapmak sıkıntı yapar mı?

Merhaba hocalarım, gece yatmadan önce telefonda Wi-Fi, Bluetooth gibi şeyleri kapatıyorum sabah kalkınca 8-9 saatten sonra ortalama %3-4 şarj gitmiş oluyor. Bu normal mi? Bir de bazen kullanmadığım zaman şarj gitmesin diye kapatıyorum telefonu. 15 saat falan kapalı kalıyor. Böyle gün içinde aç kapa yapmak sıkıntı yapar mı?

Hocam normalde açılırken daha fazla enerji kullanır modele göre farklılık gösterebilir. Şarjın azalması durumu batarya sağlığı ile alakalıdır çok sıkıntı değil gibi sizin durumda.

O kadar şarj gitmesi normal telefondan telefona değişir. Ayrıca aç kapa yapmanın faydası olur zararı olmaz.

Hocam şimdi gece saat 12'de kapatıp ikindi saat 4'te açıyorum her günü yapsam biriey olmaz değil mi?
Nasıl bir faydası olur hocam.

Geri
Yukarı