BTK'ye Türk Telekom şikayeti nasıl yapılır?

AzPişmişKöfte

Hectopat
Makaleler
2
Altyapı için BTK'ya şikayet yazacağım şimdi aklımda sorular var.
madde4
XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE;
XX ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM/ETMEKTEYİZ. BAĞLI OLDUĞUMUZ SAHA DOLABININ ESKİ OLMASI SEBEBİYLE YÜKSEK HIZLARDA ERİŞİM SAĞLAYAMAMAKTAYIM/SAĞLAYAMAMAKTAYIZ. SAHA DOLABIMIZIN FİBER DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA YENİLENMESİNİ TALEP EDERİM/TALEP EDERİZ.
(muhatap/muhataplar bilgisi eklenir)
XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE;
X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. AŞAĞIDA ABONE NUMARALARI/TC NOLARI/İLETİŞİM BİLGİLERİ EKLENMİŞ OLAN DAİRE SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZA KADAR FİBER UYGULAMASI TALEP ETMEKTEYİZ. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TALEP EDERİZ. X KİŞİYİ VEKİL TAYİN EDERİZ, ALTYAPI TEMİN SÜRECİNİ TAKİP EDEBİLİR.
MUHATAPLAR İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA
VEKİL TAYİN EDERİZ İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA
Bağlı olduğunuz derken bağlı olduğum Telekom müdürlüğü mü? Ve ben bağlı olduğum Telekom müdürlüğünü bilmiyorum nasıl öğrenirim?
Bir de bunu direk gerekli yerleri doldurarak BTK'ya yazı olarak göndermem mi gerek? Yoksa A4 kağınıda yazıp fotoğrafını çekip PDF'ye dönüştürüp veya direk JPG olarak göndersem olur mu?
Ben santral'e uzağım ve haliyle hızım düşük vdsl 2 kullanıyorum ilk dilekçe mi daha uygun olur ikinci dilekçe mi?
Ve santral ile saha dolabı terimi aynı mı?
@Dümdüz Konuyla alakasız: Hocam siz QoS ayarı konuma düşündürücü attınız neden? Modem mi sıkıntılı?

@BilgisayarKurdu

@Akif @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

@IBarış

Son düzenleme:
İlk örnek daha iyi bir üsluba sahip, siz de bir kaç şey katarak şikayeti BTK ile paylaşabilirsiniz. Ancak ben pek bir şey olacağını sanmıyorum yine de denemekten zarar gelmez.

Bağlı olduğunuz derken muhtemelen o saha dolabı ile ilgilenen müdürlüğü soruyordur.

Yazıyı bilgisayarda Word ile hazırlayın ve PDF'ye dönüştürün. İmzaya gerek olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı