Btwin Riverside 100 vs Riverside 120 Tercihi

Moollwy

Decapat
Öncelikle hepinize merhaba.

Aralarındaki fark :
Riverside 120
  • 8 göstergeli vites, MICROSHIFT TS39 vites kolları.
  • 8 vitesli MICROSHIFT 11080 ruble.

Riverside 100

• BTWIN MS26 koldan vitesle değiştirilen göstergeli 6 vites
  • SHIMANO TZ500 6 vitesli freewheel.

Arkadaşlar aralarında 250 TL fark var. Aralarında aman aman bir şey yok, vites var o kadar. 650 TL'lik olanı gözüm tuttu. Fikriniz neler?

120 almanda fayda var, 8 vites ve kelebek kollar için değer inan bana :)
Ek olarak 120 modelindeki jant göbekleri de mandallı. Söküp takması kolay olur, eski tip vidalı göbekler çok demode artık. Aradaki fark 250TL tutmasa bile 250TL fark verilebilir fazladan. Fiyatları zaten göremedim, Decathlon Türkiye stoklarında görünmüyor ilgili modeller.

Açıkçası ben Riverside alman taraftarıyım, bisiklet kültürünü daha iyi yaşarsın hem de. Herkesin altında bir fulyadır MTB almış başını gidiyor :) Ulaşım amaçlı - gezi amaçlı - daha çok düz veya az eğimli rotalarda süreceksen; bulabilirsen Riverside al. Rockrider 340 gibi kaslı - kalıplı durmaz, yerdeki kusurları daha fazla hissettirir ama onun kadar da yormaz. Rockrider'a kıyasla kelebek vites kolları da bir nebze olsun avantaj sayılır.

Yani bisiklete MTB ile başlarsan o kültüre kapılmandan korkuyorum :) Var sen Hibrit ile başla, Cyclocross ile devam et, bisikletin keyfini al.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı