Calf raise dayanılmayacak şiddette ağrı normal mi?

mami1234

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
2-3 senedir fitness ile uğraşıyorum ama yaptığım hatalardan birisi hayatımda hiç kalf çalışmadım. Kalf bölgem genetik olarak inanılmaz kalın duruyor, yağ oranım gayet düşük olmasına rağmen o bölgem kalın ve yağlı. Yani alt bacaklarım doğduğum günden beri kalın, o yüzden estetik olarak eşit durduğu için beni rahatsız etmediği hayatımda hiç kalf çalışmadım.

3 gün önce bacak antrenmanında 10'ar kiloluk dumbell ile "calf raise" hareketi yaptım. Hareketten yaklaşık 24 saat sonra çok keskin diyebileceğim bir ağrı başladı ve günlük yaşamımı çok ciddi şekilde etkiliyor. Hamlamanın ne demek olduğunu iyi biliyorum ama hamlama ağrısı gibi değil, merdiven inip çıkamayacak düzeye geldim. Parmak ucumda kalkamıyorum oturduğum yerden kalkarken ayakta dururken şiddetli bir ağrı hissediyorum. Sanki alt bacağım sığmıyor patlayacak gibi hissediyorum bir şey kemiğime vuruyor gibi. Alt bacağım şu anda normale de göre şişmiş durumda, pump değil kas olarak değil genel bir şişlik durumu var. Bu normal mi? Bu kası ilk defa çalıştığım için ne olduğunu anlayamıyorum tam olarak açıkçası.

Yarın da böyle olursa acile gideceğim ama durum normalse yani ilk defa çalıştığı içinse boş yere acili işgal etmeyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı