Casper CBT ultrabook BIOS'a giremiyor

Shedy

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar;
Sorun başlıktaki gibi aslında BIOS'a giremiyoruz. Nasıl giremezsin demeyin girmiyor. 🙂
Cihaza format atmak için BIOS'a girmek istedim. Açılışta BIOS için F2 Boot için F10 yazıyordu. Ben F2 ile BIOS'a girmeye çalıştım ama bekleyin kısmından sonra siyah ekranda kaldı bilgisayar. Yeniden başlattım tekrar denedim gene aynı. Bir sonraki yeniden başlatma da ise F10 ile Boot edip kurulum yapayım istedim. UEFI'li Windows 10 USB'si ile deneyecektim ki gene siyah ekranda kaldı. Boot etmek için hangi yolu(UEFI Windows - Windows 7, her türlü Windows) denediysem olmadı. Hep siyah ekranda kaldı cihaz.
Cihazı söküp bataryasını çıkarttım, denedim siyah ekran.
BIOS pilini taktım çıkarttım, hiç açılmadı bu işlemi yaptıktan sonra...
BIOS pilini çıkartıp deneyince ne F2 ne F10 ile sonuç alamadım.
Daha sonra HDD'deki tüm bilgileri başka bir bilgisayarda diskpart ile silip diski tekrar başlatarak kuruluma otomatik geçer mi diğerek denedim. Diske de flashlara da geçmedi. Siyah ekranda takıldı kaldı.
Diske dışarıdan Windows 10 yükleyerek çalıştırabilirim diye düşünüyorum ama gene de BIOS'a, Boot ekranına girmem lazım. O yüzden sizlerden yardım istiyorum. Denemediğim yapmadığım illaki bir şeyler sizlerin aklına gelen bir şey vardır. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptör Değiştirdim.
HDD Ve SSD sini söktüm disksiz duruyor şu an
Farklı 3 ram ile deniyorum sonuç hala aynı F2 ye basıp bios a geçmek istedigimde siyah ekran da kalıyor. F10 ile de aynı şekilde siyah ekranda kalıyor.
içinde disk olmadığı için disk yok tarzı bir ekran da gelmiyor.
siyah ekranda bekliyoruz.
Casper müşteri hizmetlerini aradım oradan da bir çözüm çıkmadı onlar hepten saçmaladılar.
Harici olarak başka benzer özellikleri olan bir cihazda diske windows 10 yüklüyorum. diski bios a girmeyen cihaza tekrar taktığımda gene siyah ekranda kalıyor boot etmiyor diski. açılırken boot tuşuna bastığımda hiç bir şey olmuyor. klavye değiştirerek de denedim. FN kombinasyonunu denedim. hala çözüm bulabilmiş değilim. yardım edebilecek biri varsa çok makbule geçer şu anda.

Son düzenleme:
1 yıl sonra hortlatıyorum ama aynı sıkıntı bende de var BIOS'a giremiyorum eğer BIOS'u güncellersem düzelir muhabbetine girdim BIOS'u dumplayanlar parayla satışa çıkartıyorlar ya da adminlerin üyeiğimi aktifleştirmesi gerekiyor en son Casper'a mail attım bakalım geri donucekler mi

Yeni konular

Geri
Yukarı