Casper Notebook Isınma Problemi

rakkos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Casper ısınma sorunu konusu okumaktan belki de bıkmış olabilirsiniz, geçen hafta aldığım notebook oyunlarda aşırı bir ısınmayla oynuyorum hatta ve hatta yüksek performanstayken internette takılsam bile fandan sıcaklık geliyor ve CPU kullanımı çok yüksek seviyelere çıkabiliyor. ( bir anda düşüyor ) Oyunlar için güç ayarlarından işlemci güç yönetimini düşürüyorum fakat bu seferde görüntü kalitesi düşüyor. Neler yapmam gerek, çok bilgili birisi değilim. Bilgisayar konusunda şimdiden bu kadar ısınan bir bilgisayar 1 ay sonra çöp olacaktır.

Özellikler : Casper Nirvana i5 4210M2.60 GHz - 8 GB RAM - ekran kartı 2GB Nvidia GT840M var.

Oyunlar: Football Manager 2015 3D'de sıkıntı çekiyorum, League of Legends.

Isınırken hiç ir şekilde görüntü kalitesi düşmüyor tam performans alıyorum herhalde ekran kartından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almayın şu illeti diye kaç defa söyleyeceğiz. Alalı 1 hafta olduysa iade etmeye çalış. Elindeki bütçeye uygun, düzgün bir notebook öneririz.

Şimdi ilk önce Casper markasından bir başlıyalım. Araştırarak mı gittin bilmiyorum, ama sana şunu söyleyim internette Casper yazarsan ne kadar ısınma problemi olduğunu göreceksin. LoL gibi oyunları ben de oynuyorum, GTA V GTA IV gibi oyunlar oynuyorum Lenovo z510 Ideapad'de. 90 dereceyi görüyor soğutucum yok. Laptop küçük cihazdır masaüstündeki sıcaklık değerini bekleme. Benim bilgisayarımın TJ si 105 kapanmadığı sürece bir sıkıntı yok zaten de bu zamana kadar 90'ı geçmedi. Laptop ısınır ama bazısı çok fazla bazısı çok az ''RealTemp'' kullan. Normal kullanım, oyun kullanımı tjlerini 1 hafta bir incele (Isınması hakkında garantiye gönderirsen termal macunu değiştirip gönderirler boşuna gitmesin). Benim şimdi TJ 40'ta mesela ama LoL açsam 15 dk sonra 80+ olacak kısaca laptop ısınır. Bazı markalar daha fazla ısınır normal kullanımda bıle. Zaten laptoplar oyun oynamak için ideal değildir. Masaüstü sıcaklığını da asla bekleme. Senın sol elin ısınıyordur büyük ihtimal, işlemci neredeyse orası ısınır. Sonuçta klavyenin altı laptopun kasası.

Son düzenleyen: Moderatör:
:dur: Oyun için tasarlanmış cihazlar var ayrıca oyun için tasarlanmamış olsa dahi ısınma sorunu yaşamayacağın cihazlar var. Senin ilk sorunun Casper ikinci sorunun ısınma, eğer iade edebilirseniz hemen elinizden çıkarın o cihazı.
MSI Monster gibi markalar olabilir ama orta sınıf bir laptop ısınır arkadaşım oyunda.

Bu arada birşey farkettim görev yöneticisindeki disk arttıkça cpuda ısınmaya başlıyor sorun acaba buradamı bunu nasıl düşürebilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı