Clover veya Chameleon Ekranına Ulaşamıyorum

rasim sağlam

Hectopat
Daha fazla  
"Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.2 Rehberi"nden faydalanarak laptopuma Mavericks kurmak istiyorum. Fakat usb bellekten boot etmeyi başaramadım.

-Yandex’ten OS X 10.9.2 Install USB.raw imajını indirdim ve usb belleğimi önce Windows ile fat32 olarak formatlayarak, imaj ile birlikte gelen Win32 Disk Imager ile usb belleğime yazdırdım.
-TransMac ile usb bellekteki AMD kext’lerini sildim.
-Paragon ile OS X’in yükleneceği partisyonu oluşturdum.
-Bilgisayarımı yeniden başlattım. Boot menüsünü açıp usb’mi seçtim. Çıkan siyah ekranda uzun süre bekledim bir şey değişmedi.
-Boot menüsünde usb’yi seçip Enter’a bastıktan sonra 1’e iki defa tıklamakla da sonuç değişmedi.

Sistem özelliklerim şöyle:
Marka Model: Samsung NP530U4C
İşlemci: Intel Core i5-2467M CPU 1.60GHz
BİOS: Phoenix EFI 13XK
Görüntü Bağdaştırıcı: Intel HD Graphics 3000, AMD Radeon HD 7550M
İşletim Sistemi: Windows 8.1
Disk Bölümleme Sistemi: GPT

Yapılması gereken BIOS ayarlarıyla ilgili olabileceğini düşündüğüm ayarlar şu şekilde:
Fast BIOS Mode: Disabled
AHCI Mode Control: Auto
SATA Gen3 Mode: Enabled
UEFI Boot Support: Enabled

Yardımlarınızı bekliyorum.

Suse ile yaptığımda bende başarılı olmuştu. Diğer Disk yazıcısı ile ben de yapamamıştım. Ve de yüklediğiniz mac sürümünü değiştirmenizi öneririm. Alternatif olarak 10.9.1 Raw paketi olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı