Çözünürlük Değişimden Sonra Bulanıklık

Chad

Picopat
Daha fazla  
Dün gece bilgisayarımı sıfırlamıştım. Mevcut olan 1366x768 monitörümü HDMI to VGA ile HDMI girişine bağlamıştım, çözünürlüklere baktığımda ise 1920x1080 çözünürlük geldiğini gördüm. Denemek için çözünürlük değiştirdim fakat sonrasında tekrar 1366x768'e çekmek istediğim monitörüm bir türlü HD olmadı, sistemi ilk sıfırlandığı zamana geri yükledim, bilgisayarın kablolarıyla oynadım fakat bir etki olmadı.

Dün gece bilgisayarımı sıfırlamıştım. Mevcut olan 1366X768 monitörümü HDMI to VGA ile HDMI girişine bağlamıştım, çözünürlüklere baktığımda ise 1920X1080 çözünürlük geldiğini gördüm. Denemek için çözünürlük değiştirdim fakat sonrasında tekrar 1366X768'e çekmek istediğim monitörüm bir türlü HD olmadı, sistemi ilk sıfırlandığı zamana geri yükledim, bilgisayarın kablolarıyla oynadım fakat bir etki olmadı.

Eğer monitörünüz 1366X768 ise zaten o çözünürlüğü destekliyordur, 1920X1080 desteklemediği için, net gözükmeyecektir, bu normaldir, AMD kullanıyorsanız Virtual Super Resolution diye bir ayar var, onu kapatın net olacaktır.

Ekran kartınızın sürücülerini kurmalısınız.
Sıfırladığım zaman zaten kendiliğinden gelen bir sürücüsü vardı, 1920'e çektikten sonra görüntü bulanıklaştı ondan öncesine kadar net bir şekildeydi düşürdüğümde tekrar 1366'a düzelmedi hâlâ bulanık göterdi.

Eğer monitörünüz 1366X768 ise zaten o çözünürlüğü destekliyordur, 1920X1080 desteklemediği için, net gözükmeyecektir, bu normaldir, AMD kullanıyorsanız Virtual Super Resolution diye bir ayar var, onu kapatın net olacaktır.
Malesef bir etkisi olmadı.

Sıfırladığım zaman zaten kendiliğinden gelen bir sürücüsü vardı, 1920'e çektikten sonra görüntü bulanıklaştı ondan öncesine kadar net bir şekildeydi düşürdüğümde tekrar 1366'a düzelmedi hâlâ bulanık göterdi.

Malesef bir etkisi olmadı.
DDU ile sürücüleri kaldırıp ekran kartı sürücülerinizin en son WHQL olan sürümünü indirin.

DDU ile sürücüleri kaldırıp ekran kartı sürücülerinizin en son WHQL olan sürümünü indirin.
Dediğinizi yaptım, malesef düzelmedi. Monitörden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım bilgisayarıma bağlı 2. monitörümde bu hata bulunmuyor, 1366x768'de net görüntü veriyor. Konu hâlâ güncel.
Ekranda karıncalanmalar olmaya başladı malesef, sıfırlamaya karar verdim.

Son düzenleme:
Dediğinizi yaptım, malesef düzelmedi. Monitörden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım bilgisayarıma bağlı 2. monitörümde bu hata bulunmuyor, 1366x768'de net görüntü veriyor. Konu hâlâ güncel.
Ekranda karıncalanmalar olmaya başladı malesef, sıfırlamaya karar verdim.
Keskinliği arttırmayı deneyin

Yeni konular

Geri
Yukarı