Çok sıkıldım

sdttnavsr

Decapat
Selam. Okul açıldığından beri içimde bir sorun var ama anlamlandıramıyorum. Yeni sınıfımdaki çoğu kişiyle adamakıllı muhabbet edemiyorum eve gidiyorum ve ailemle muhabbet edemiyorum. Annem farklı bir işle babam farklı bir işle ve kardeşim farklı bir işle uğraşıyor evde de sadece kendim takılıyorum. Ortaokuldan beri açılamadığım bir kız vardı bu yıl sınıfıma nakil yaptırmış kendime bir umut besliyorum belki onunla çıkarım diye. 11.sınıfım bir de derslerime çalışmam gerek şu kısacık gençliğimde sınava harcayacağıma üzülüyorum. Gelecek kaygısı da yaşıyorum. Her gece dualar okuyorum daha güzel hayata sahip olabilmek için. ( değerli vaktinizi aldıysam özür dilerim sadece içimi dökmek istedim)

Yeni sınıfındaki çoğu kişiyle zamanla ister istemez kaynaşırsın zaten. Onlarla takılmaya çalış, ders notları paylaşın birbirinizle. Ev için gerçekten çok fazla alternatif var bence; Bir hobi bulabilirsin veya kendini geliştirme amaçlı yazılım, oyun veya program kodlama gibi şeylerle uğraşabilirsin, dizilerle vakit geçirebilirsin. Aklıma gelenler bunlar, en önemlisi kendinle vakit geçirmeyi öğrenmen, işte o zaman her şeyden zevk alırsın.

Sınıfta kimseyle konuşamıyorsan kitap götür ve bol bol kitap oku tavsiyemdir. Gelecek eninde sonunda gelecek, kaygılanmak yerine bu kaygıyı yararınıza kullanıp önleme çevirebilirsiniz her şey sizin elinizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı