Core 2 Duo E8400 ve HD 6850 Battlefield 4 anlık FPS düşüşü

Daha fazla  
  • Core 2 Duo E8400 3.0 GHz
  • XFX HD 6850 1 GB 256 bit Dual Fan
  • 4GB DDR2 800 MHz RAM

Sistemim böyle arkadaşlar Battlefield 3 de ultra ayarlarda AA kapalı gayet akıcı oynayıp bitirmiştim. BF4 kurdum ve ayarlar ultra-high-med-low (AA kapalı her zaman) hepsinde de oynanabilir seviyede akıcı olmasına rağmen her kalitede de 10 saniyede bir FPS düşüşleri can sıkıcı seviyede ve bu yüzden oyunu sildim. Bu oyunun optimizasyonuyla ilgili bir sıkıntı mı yoksa işlemci benden bu kadar niye zorluyorsun beni mi diyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ısınıyor olabilir. Bu yüzden FPS düşüşleri olabilir. Oyunda sıcaklıklar en fazla kaç dereceyi gördü?

Dar boğaz. Eğer her türlü ayarda FPS fark etmiyorsa yada kayda değmeyecek kadar az fark ediyorsa işlemcin dar boğaz yapıyordur. Bir de RAM'ler DDR2 olunca iyice tuz biber oluyordur.

Sıcaklıktan da olabilir tabi.

Sıcaklıklar stabil seviyede başka oyunlarda sıkıntı yok. Lowda fps artıyor fakat ani şekilde 1-2 saniyelik donmalar meydana geliyor. Her ayarda bu donmalar var.

Onu da denemiştim ama olmamıştı. Oyun dışında da genel olarak pcde anlık donmalar gecikmeler olması işlemci ömrünün bittiğini gösterebilir mi ?

Oyunun anlık görüntülüeri ram üzerine yüklenirken real time hızına yetişemiyor oda saniyelik donmalara neden oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı