Creative Sound Blaster tactıc 3D sıgma incelemesi

• Konuyu başlatan Onay Kalkan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 16B
Merhaba arkadaşlar. Geçen haftalarda aldığım Creative SB tactic 3D sigma kulaklığın incelemesi için ancak fırsat bulabildim.

NPm6mIC.jpg

Oldukça iri bir kutuyla geldiğini söyleyebilirim. Kutudan SB tactic 3D sigma, USB ses kartı, mikrofon ve belgeler çıkmakta.

vnmoVUd.jpg

Kulaklığın yan tarafı oldukça şık bir görünüme sahip. Mavi bir çokgenin içine konumlandırılmış kabartmalı Sound Blaster yazısı ve üstünde saydam plastik kaplama mevcut. Şık olduğu kadar parmak izi tuttuğunu da söylemekte fayda var.

vuxhJGn.jpg

Kulaklığın kontrol panelinde de kabartmalı bir Creative yazısı görüyoruz.

KZnwqtJ.jpg

Kontrol panelinin diğer yüzü. Burada ses ayarı ile mikrofonu açma-kapama tuşu bulunuyor.

xxr2egU.jpg

Ses kartı ve mikrofon. Mikrofon oldukça esnek bir yapıya sahip. Kırılma ihtimali yok diyebiliriz. Açıkçası mikrofonun çıkarılabilmesi, bir oyuncu olarak beni memnun etti. Böyle bir potansiyeli, oyun dışında da rahatlıkla kullanabiliriz.

j4uBYsz.jpg

Kulaklığın üstünde yine kabartmalı tactıc yazısı görüyoruz. Creative, sanırım kabartmalı yazıları çok seviyor.

CBiDAmD.jpg

45gmL5B.jpg

Kulaklığın başlıkları bir yöne doğru 90 derece dönebilmekte. Ayrıca sahip olduğu yastık ergonomiyi artırmakla beraber VIP bir görünüm sağlıyor.

DeHGPlh.jpg

Kulak kısmının iyi olduğunu söyleyebilirim. Çok geniş bir alan sunmasa da kulak için yeterli bir alan sağlayabiliyor.

mgzBHdF.jpg

bYgSXuR.jpg

Kulaklığın dışını bu kadar incelememizin ardından artık yazılım kısmına geçelim diyorum.

njlBHYE.jpg

Yazılım yalnızca USB ses kartı takılıyken çalışmakta. Oldukça kullanıcı dostu, şık bir arayüze sahip olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hazır profil seçmenin yanında kendi profillerimizi de oluşturabiliyoruz.

Save: oluşturduğumuz profili kaydetmeye yarıyor.
delete: profil silmeye yarıyor.
export: oluşturduğumuz profili dışarı aktarmamızı sağlıyor.
ımport: dışarıdan profil yüklememizi sağlıyor.
Ayrıca bu menüden kulaklık ve mikrofonun ses düzeyi de ayarlanabiliyor.

cEE4qCF.jpg

crystalızer: sesin canlılığını ve tizlerini artırıyor. %70'i beğendim, fazlası sesi bozmaya ve rahatsız etmeye başlıyor.
Surround: kulaklığımızdaki çevresel ses düzeyini ayarlamamızı sağlıyor. Ayrıca edindiğim tecrübeye göre ses yükselip tizler artıyor, daha net bir ses elde ediyoruz.
bass: adından da anlaşılacağı gibi bas güçlendirmeye yarıyor. Bası çok sevdiğimden güçlendirmeyi en sonda kullanıyorum. Sıradan bir ekolayzer ile bası sona çekmekten çok daha iyi. Ayrıca kulaklıktaki titreşim olayı için olmazsa olmaz.
dıalog Plus: filmlerde müzik ve efektlerin sesini kısıp konuşmaların sesini yükselterek konuşmaları ön plana çıkarıyor. Şarkılarda da işe yaradığını söyleyebilirim. Yalnız böyle bir kulaklıkta bu özelliğin kullanılmasını tavsiye etmem. Bizi kulaklığın nimetlerinden mahrum bırakıyor.
Smart volume: ses düzeyini optimize etmeye yarıyor. Bana daha çok, ses düzeyini durmadan artırdığı hissini verdi.

nENitJU.jpg

Ekolayzer menüsü.

tfhrN86.jpg

Buradan kendi sesinize değişik efektler verebilirsiniz.

20WT0si.jpg

Arayüzü özelleştirme menüsü.

Sonuç olarak kulaklıktan oldukça memnun kaldım. 50Mm'lik sürücülere sahip. Baslarda kulaklığın titreşim yapması çok güzel bir his. Mükemmel diyebileceğim bir bas kalitesine sahip. Onboard ses kartında kullanılamayacak kadar güçlü. Bu tarz kulaklık alınacaksa ya onboard ses kartınız çok güçlü olmalı, ya harici ses kartı kullanmalısınız, ya da ses kartıyla beraber gelen kulaklıklardan almalısınız. Ses kartı çok düşük seviyede biraz cızırtı yapıyor ama bu kulaklığı amacı dahilinde kullandığımızda bu sesi duymamız pek mümkün değil. Ergonomik olarak da rahat bir kulaklık. Mikrofonu çok temiz bir ses iletebiliyor, bir oyuncu olarak mikrofonundan gerçekten memnun kaldım. Kolayca kıvrılabiliyor, çıkarılabiliyor. Malzeme kalitesini beğendim.

Bu benim ilk incelememdi, bir hata yaptıysam affola. Bir sonraki incelememde görüşmek üzere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraflarda mı küçük görünüyor yoksa sorun bende mi? :D

Kulaklarını tam kapatıyor mu?

Hayırlı olsun.

Oldukça iri bir kulaklık. Kulaklarımı tam kapatıyor ama sınırdan diyebilirim. Yukarıda da yazdığım gibi kulak kısmında büyük bir alan sunmuyor maalesef. Rahatsız ettiğini de söyleyemem, bu performans için bence değer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı