CS 2 için i5 10400F sistem yükseltme önerisi

Ekonomist

Hectopat
Yalnızca CS oynayan birisiyim ve şu anki sistemim yeterli olmadığı için yükseltme yapmaya karar verdim. Gelen güncellemeler oyunu oynanabilir hale getiremedi maalesef. Pazartesi günü parçaları sipariş edeceğim.

Güncel sistemim:
RTX 2060 ROG STRIX 6 GB ekran kartı.
Intel i5 10400F işlemci.
MSI B460M Pro anakart.
G.Skill 16 GB (8x2) DDR4 RAM.
Arctic Freezer 34 e-Sports Duo işlemci soğutucu.
Cooler Master 600W 80+ Bronze V2 güç kaynağı.
480GB SanDisk SSD.
Cooler Master Masterbox TD500 kasa.

Almak istediğim parçalar:
AMD R5 7600X işlemci.
MSI Pro B650M-P anakart.
Arctic Liquid Freezer II - 240mm sıvı işlemci soğutucu.
G.Skill 32 GB (2x16 GB) 5600MHz DDR5 RAM.

Ekran kartı, kasa, güç kaynağı ve SSD aynı kalacak. Sipariş edeceklerim ve eskiler arasında herhangi bir uyumsuzluk var mıdır? Kalacak olan eski parçalar ya da sipariş edeceklerim arasında CS2 için yetersiz gördüğünüz bir parça var mı? Belirttiğim gibi sadece CS2'yi eskisi gibi rahat oynamak için alacağım. Fazlasına gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben dandik Casper laptop ile oynuyorum. CS çok kasıyordu, SSD'yi değiştirdim FPS bayağı arttı. SSD takviyesi oluyorsa çok önemli.

Arkadaşın mevcut sisteminde zaten SSD mevcut.

Yalnızca CS oynayan birisiyim ve şu anki sistemim yeterli olmadığı için yükseltme yapmaya karar verdim. Gelen güncellemeler oyunu oynanabilir hale getiremedi maalesef. Pazartesi günü parçaları sipariş edeceğim.

Güncel sistemim:
RTX 2060 ROG STRIX 6 GB ekran kartı.
Intel i5 10400F işlemci.
MSI B460M Pro anakart.
G.Skill 16 GB (8x2) DDR4 RAM.
Arctic Freezer 34 e-sports Duo işlemci soğutucu.
Cooler Master 600W 80+ Bronze V2 güç kaynağı.
480GB SanDisk SSD.
Cooler Master Masterbox TD500 kasa.

Almak istediğim parçalar:
AMD R5 7600X işlemci.
MSI Pro B650M-P anakart.
Arctic Liquid Freezer II - 240mm sıvı işlemci soğutucu.
G.Skill 32 GB (2x16 GB) 5600MHz DDR5 RAM.

Ekran kartı, kasa, güç kaynağı ve SSD aynı kalacak. Sipariş edeceklerim ve eskiler arasında herhangi bir uyumsuzluk var mıdır? Kalacak olan eski parçalar ya da sipariş edeceklerim arasında CS2 için yetersiz gördüğünüz bir parça var mı? Belirttiğim gibi sadece CS2'yi eskisi gibi rahat oynamak için alacağım. Fazlasına gerek yok.

Bende de RTX 2060 ve i5 10400F mevcut çok rahat oynuyorum CS2'yi. Kaç FPS alıyorsun ki?

ben dandik casper laptop ile oynuyorum. cs çok kasıyordu, ssdyi değiştirdim fps baya arttı. ssd takviyesi oluyorsa çok önemli.
Ssd fpsyi etkilemez. Sadece yükleme ekranı vs daha hızlı gelir.

150-200 hatta 250'ye kadar FPS alabiliyorum ancak anlık düşüşler çok fazla. Ölüm maçlarından hiç zevk alamıyorum. Sürekli FPS drop var
Hocam ryzen 3 3100 1650S sistemle 200-250 alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı