CS:GO yüksek ping sorunu

@Ucsktr hayır Viyana sunucusuna şu an o kadar ping alıyorum. Normalde CGN IP'de o kadar alıyordum. Sonra ping değerleri çok fazla olmaya başladı. Şu an statik IP'deyim. Ama her statik IP adresinde bu kadar ping alınmıyor. Geçene kadar zor uğraştım. Oyun içinde şu an ping değerlerim bu şekilde. Evde internete 4 cihaz bağlı bir şekilde.

Eki Görüntüle 724029
İyiymiş hocam bende ping atmayı denedim şu an 34 ms alıyormuşum.

ping.png

@Ucsktr Viyana'yı seçersen düşük ping alacaksında bende yarın statik IP'yi iptal edip tekrar deneyeceğim bakalım. Ben ise ping atınca bu kadar alıyorum.

Eki Görüntüle 724074
Hocam bana CGN IP atanmıyor. Mesela port açarsam port kontrol sitelerinde open şeklinde gözüküyor. Ya da buna rağmen CGN IP de olabilir miyiz tam anlamanın bir yolu var mı? Ben sanmıyorum etki edeceğini bana göre şahsi fikrim VDSL kabini veya Fiber altyapının kalitesi çok etken oluyor. Ocak ayında eve kadar gerçek fiber gelicek dediler o zaman sanırım daha da düşer :D

@Ucsktr modem arayüzündeki IP adresi ile speedtesteki IP uymuyorsa CGN IP'desindir. Uyuyorsa ücretsiz statik IP alıyorsun demek ki.
@jest987 ailedeki kullanım fazla ise yüksek çıkması normal ailedeki kullanımı azalt. Hiç kimse kullanmasın kablolu ile bağlan bir de öyle test et. 50 üstü bir ping gözüküyor ise Türk Telekom'u sıkıştır.

@Ucsktr modem arayüzündeki IP adresi ile speedtesteki IP uymuyorsa CGN IP'desindir. Uyuyorsa ücretsiz statik IP alıyorsun demek ki.
@jest987 ailedeki kullanım fazla ise yüksek çıkması normal ailedeki kullanımı azalt. Hiç kimse kullanmasın kablolu ile bağlan bir de öyle test et. 50 üstü bir ping gözüküyor ise Türk Telekom'u sıkıştır.
Uyuyor hocam evet ücretsiz alıyormuşum demek ki :) Bana da mantıklı geldi çünkü ortak kullanılan İP'de mutlaka lag hissedilir. Ping Spike yaşanır.

Geri
Yukarı