CS:GO'da Ping Nasıl Düşürülür ?

Altta çalışan programları kapatın. Ben 120ping'le oynamaya çalışıyordum meğerse torrent ve çeşitli altta çalışan uygulamaları kapatınca 80'e düştü. Şunu da eklemeden geçmeyeyim , torrentte bir şey indirmiyordum.

Arkadaşlar hepinize merhaba. Forumda çok görüyorum herkes CS:GO'da ping sorunuyla uğraşıyor. Biliyorsunuz ki ping tamamen santral uzaklığı, yurt dışı çıkış portu kalitesi, bağlanılan bölgenin uzaklığı, santral uzaklığı, internet tipi(ADSL, fiber) ve kullanılan kablonun kalitesine bağlıdır. Fakat ben bazıları çok bilinse de çözümlerimi paylaşmak istiyorum:

1-Arka planda hiçbir uygulamayı açık bırakmayın. TeamSpeak, Skype, anti malware programları, Google yani internetinizden harcayıp da ihtiyacınız olmayan programları kapatın.

2-WTFast yükleyin. Bu programı herkes tavsiye ettiği için denemeye değer. Galiba crack olmuyor satın almanız lazım.

3-Autoexec komutları. CS:GO Config dosyanızda autoexec dosyası açın ve şunları yapıştırın:
CL_CMDRATE "128"
CL_UPDATERATE "128"
Rate "128000"
CL_INTERP_RATIO "1"
CL_INTERP 0.

4-Steam'i oyuna girince çevrimdışına alın. 100% işe yarar mı bilmiyorum ama ben oyuna girdiğim anda çevrimdışına alıyorum. Böylece kimseden mesaj alamayıp atamıyorsunuz.

5-Steam arayüzünü kapatın. Oyundayken Shift+Tab yaptığınızda gelen panel kapanacak ve oyun içi yerine Alt+Tab yapıp mesajlaşmanız gerekecek. Bunu Yt'de görmüştüm FPS arttırdığı da söyleniliyor.

6-Eğer internetiniz iyiyse ve yüksek ping alıyorsanız bu komutu deneyin: MM_DEDICATED_SEARCH_MAXPING 70 bu kod 70 Ping'e uygun Server'larda maç aramaya başlayacaktır. Fakat bunun çok faydası olcağını söyleyemem.

7-Eğer evinizde Wi-Fi kullanımı birden çok yerde kullanılıyorsa bağlantısını kesmek isteyebilirsiniz. Mesela rekabetçi girerken laptop veya telefonun Wi-Fi'sini kesmek gibi. Mesela ablam telefondan 480P video izlese bile 20 ping birden artıyor.

Evet arkadaşlar çözümlerim bu kadar. 16 MB Türk Telekom internet kullanmama ve hatta bu ay 150 GB oyun indirmeme rağmen 60 ping alabiliyorum. Umarım sorununuz çözülmüştür. Bu arada Technopat'da konu sabitleme falan varsa modlardan ilgilenmesini rica ediyorum.

WTFast'in ping spoof yani sahte ping gösterdiğini söyleyenler var ve bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir kısmından DNS ekleyebilirsiniz regedit kısmından guıd'inizi bulup nagle algoritmasını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz tcpnodelay 1 tcpackfrequency 1 tcpdelackticks 1 eğer dediklerimi yapamazsanız YouTube'da videoları var bakabilirsiniz ben yoldaşta 39MS'leri görmüşlüğüm var Türk Telekom kullanıcısıyım ve bazenleri ping sıkıntısı CS:GO sunucularıyla ilgilide olabiliyor galiba bazı sunucularda 40-50MS alıyorum bazı sunuculardada 60-70MS alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı