Dark ARGB Hub PWM'de fan kontrolü var mı?

Makaleler
3
Selam. Radyatörlerim için 3 adet SilverStone Air Blazer 120RW ARGB LED fan satın aldım. Bu fanların hepsi CPU soğumasından görevli. Kablolarını birleştirip ışıklarını ve devirlerini kontrol etmek istiyorum.

Bu ürünü satın aldığımda 4 pin PWM olan fanlarımı anakartımda bulunan CPU fan bölümünden kontrol edebilir miyim?

@Ma'at @Yener K.

Son düzenleme:
Ürün yorumlarında fan hızı ayarının 2 kademeli, yarım ya da tam olduğunu belirtmişler. Sistem detaylarını bilmediğimiz için kesin durum demek istemem ama genel olarak kontrolcüsü anakarttan bağımsız çoklayıcıların PWM desteği verebileceğini sanmıyorum.

Evet hocam. Hem ışık hem hız kontrolü yapabilirsiniz. Anakarta gelen kabloyu da takın.

Evet hocam. Hem ışık hem hız kontrolü yapabilirsiniz. Anakarta gelen kabloyu da takın.
Daha satın almadım. Teyit için tekrardan yazıyorum. Şimdi bu kontrolcüye ARGB ve 4 pin PWM fanlarımı bağlıyorum. Daha sonra kontrolcüden gelen kablonun birisini CPU Fan_1 diğerini anakartımda bulunan ARGB yuvasına takıyorum. Artık bilgisayar üzerinden hem ışık hem de PWM olarak fanların hız kontrolünü sağlayabiliyorum.
Doğrudur değil mi?

Daha satın almadım. Teyit için tekrardan yazıyorum. Şimdi bu kontrolcüye ARGB ve 4 pin PWM fanlarımı bağlıyorum. Daha sonra kontrolcüden gelen kablonun birisini CPU Fan_1 diğerini anakartımda bulunan ARGB yuvasına takıyorum. Artık bilgisayar üzerinden hem ışık hem de PWM olarak fanların hız kontrolünü sağlayabiliyorum.
Doğrudur değil mi?
Evet hocam.

Geri
Yukarı