Dell Alienware AW2723DF vs Dell Alienware AW2724DM

@Ekrem Pınar VA olanin siyahlari daha siyah gostermesi normal bir durum, cunku VA panellerin kontrast araligi 2500-5000 araligindayken IPS panellerin kontrast araligi 700-2000 araliginda, tabii istisnalari dahil etmiyorum bu araliklara.

Yani elindeki ASUS monitorun tahmini 3000:1 kontrast oldugunu ve satin aldigin AW2724DM'nin de 1000:1 kontrast oldugunu dusunursek aradaki devasa farki gozunle gormen oldukca normal.

Eger iyi bir siyah performansi istiyorsan VA panellere yonelmelisin ya da IPS monitorlerin eksisi olan siyahlari gri gibi gorme durumuna kendini alistirmalisin.

Merhabalar arkadaşlar tekrardan. Ürün cuma günü elime ulaştı. Ama gözüme toz kaçtığı için gözüm şişti ve hastaneye gidip temizlettikten sonra anca bugün düzgün görmeye başladım. O yüzden gecikti cevabım kusurama bakmayın. Monitöre gelecek olursak maalesef bundada 4-5 adet ölü piksel cıktı. Genel olarak siyah ekranda belli oluyor ölü pikseller. Mevcutta kullandığım Asus Tuf Gaming VG24VGVG monitörümle karşılaştırdığımda asus monitörümüm siyahları daha kayu gösterdiğini farkettim. Asus monitörüm FHD VA panel olmasına rağmen IPS monitör kalitesinde görüntü veriyor sanki. Maalesef bu monitörüde geri göndereceğim.
geçmiş olsun hocam, yazık olmuş gaming gen tr iade olan monitörleri tekrar gönderiyor sanırım halbuki onları depoda en sona atmaları gerekir

@Ekrem Pınar VA olanin siyahlari daha siyah gostermesi normal bir durum, cunku VA panellerin kontrast araligi 2500-5000 araligindayken IPS panellerin kontrast araligi 700-2000 araliginda, tabii istisnalari dahil etmiyorum bu araliklara.

Yani elindeki ASUS monitorun tahmini 3000:1 kontrast oldugunu ve satin aldığın AW2724DM'nin de 1000:1 kontrast oldugunu dusunursek aradaki devasa farki gozunle gormen oldukca normal.

Eger iyi bir siyah performansi istiyorsan VA panellere yonelmelisin ya da IPS monitorlerin eksisi olan siyahlari gri gibi gorme durumuna kendini alistirmalisin.

Ben kullanıyorum da bence çok abartılacak bir durum yok siyah konusunda kapkaranlık bir odada bakmadığın sürece gayet iyi gözüküyorlar.

Merhaba arkadaşlar tekrardan. Ürün cuma günü elime ulaştı. Ama gözüme toz kaçtığı için gözüm şişti ve hastaneye gidip temizlettikten sonra anca bugün düzgün görmeye başladım. O yüzden gecikti cevabım kusurama bakmayın. Monitöre gelecek olursak maalesef bunda da 4-5 adet ölü piksel cıktı. Genel olarak siyah ekranda belli oluyor ölü pikseller. Mevcutta kullandığım ASUS TUF Gaming VG24VGVG monitörümle karşılaştırdığımda ASUS monitörümüm siyahları daha kayu gösterdiğini fark ettim. ASUS monitörüm FHD VA panel olmasına rağmen IPS monitör kalitesinde görüntü veriyor sanki. Maalesef bu monitörüde geri göndereceğim.

Geçmiş olsun hocam. Görseldeki videoyu atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Ben kullanıyorum da bence çok abartılacak bir durum yok siyah konusunda kapkaranlık bir odada bakmadığın sürece gayet iyi gözüküyorlar.
Bir gun eline VA panel bir monitor gecince anlarsin farki. Ayrica "karanlik odada bakmazsan" nasil bir sacmalik :D Monitoru veya TV'yi sadece gunduz kullanmak icin mi aliyorsun :D

Bir gun eline VA panel bir monitor gecince anlarsin farki. Ayrica "karanlik odada bakmazsan" nasıl bir sacmalik :D monitoru veya TV'yi sadece gunduz kullanmak icin mi aliyorsun :D

Ben gece olunca ışık açıyorum da o yüzden :D

Bir gun eline VA panel bir monitor gecince anlarsin farki. Ayrica "karanlik odada bakmazsan" nasıl bir sacmalik :D monitoru veya TV'yi sadece gunduz kullanmak icin mi aliyorsun :D

Saçmaladım aslında ama bu benim için bu kriter olmadığı için aklıma gelmedi.

1712419611175.png

AW2724DM bende böyle gözüküyor 1. resim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı