Dell Inspiron N5010'ya 2016 LTSB nasıl kurulur?

babuş75

Zeptopat
Daha fazla  
@DNA @liveforspeed @Slovenn

Windows 7 format attım ve hem kablolu hem de kablosuz şekilde internete bağlanamıyorum, hatta Wi-Fi aygıtlarını göremiyorum bile bu konu hakkında bilginiz varsa yardımlarınızı rica edeceğim.
Bir de bu 2016 LTSB'yi direkt Windows 7'nin üstünden kurmaya çalışsam bir sorun olur mu?
Teşekkürler iyi Forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba, eski bir konuyu tekrar açıyorum ama aynı laptoptan bende de var Windows 7 format attım ve hem kablolu hem de kablosuz şekilde internete bağlanamıyorum, hatta Wi-Fi aygıtlarını göremiyorum bile bu konu hakkında bilginiz varsa yardımlarınızı rica edeceğim.
Bir de bu 2016 LTSB'yi direkt Windows 7'nin üstünden kurmaya çalışsam bir sorun olur mu?
Teşekkürler iyi sosyaller.

Sürücüler yüklenmemiştir yüksek ihtimalle. Kablolu çalışmıyorsa Ethernet sürücüsü de kurulmamış olabilir. 2016 LTSB Setup'dan W7 üstüne kurulur da temiz bir yükleme yapılmamış olur.

Merhaba, eski bir konuyu tekrar açıyorum ama aynı laptoptan bende de var Windows 7 format attım ve hem kablolu hem de kablosuz şekilde internete bağlanamıyorum, hatta Wi-Fi aygıtlarını göremiyorum bile bu konu hakkında bilginiz varsa yardımlarınızı rica edeceğim.
Teşekkürler iyi sosyaller.

Telefonundan bilgisayarının Wi-Fi sürücüsünü veya Ethernet sürücüsünü indirip kablo ile bilgisayara atıp kurman gerekiyor.

Telefonundan bilgisayarının Wi-Fi sürücüsünü veya Ethernet sürücüsünü indirip kablo ile bilgisayara atıp kurman gerekiyor.

Ağ denetleyicisi ve PCI basit iletişim denetleyicisi bu ikisinin sürücüleri güncel değil, sitesinden birçok sürücüyü indirip denedim fakat hangisi olduğunu bulamadım ve sorunum devam etmekte. Bunların sürücülerinin hangisi olduğunu bulup paylaşabilir misiniz? Doğrudan USB üzerinden güncelleme yapacağım.

Bende Dell Inspiron N5110 var, düz Windows 10 kurmadım. Çok sıkıntı çünkü. Windows 2016 LTSB var. Windows 10'un tertemiz, çer çöp olmayan hali. Lisans olmadan, sağ altta "Windows'u etkinleştirin." yazısı ile kullanıyorum. HDD ile kullanıyorum. Tertemiz çalışıyor. Isınan bilgisayar ısınmaz oldu. Tavsiyem bu yönde.

@liveforspeed
Hocam driverları nereden yükleyebilirim? 2016 LTSB gene de internet bağlantısı yapılamıyor. Dell kendi sitesinde "Inspiron 15 N5010" için Windows 10 desteklemiyor yazıyor.

N5110 için de desteklenmiyor diyor ama sürücüleri kendi algılayıp kuruyor 2016 LTSB. Eğer algılamazsa da sitesindekiler çalışıyor olmalı.

Şu an internete bağlanamıyorum, farklı bir PC'den indirip öyle yükleme yapacağım. Dosyaları indirip direkt olarak kurduktan sonra bir şey yapmama gerek kalıyor mu?
Bir diğer sorunumda 2016 LTSB'yi nasıl Türkçeye çevirebilirim bunun hakkında bilginiz var mı?

Şu an internete bağlanamıyorum, farklı bir PC'den indirip öyle yükleme yapacağım. Dosyaları indirip direkt olarak kurduktan sonra bir şey yapmama gerek kalıyor mu?
Bir diğer sorunumda 2016 LTSB'yi nasıl Türkçeye çevirebilirim bunun hakkında bilginiz var mı?

Ek bir dosya indirmene gerek olmaz kolay kolay. Sürücüleri kendi algılar. Sistem biraz kendine geldikten sonra tam yerini hatırlamasam da dil ayarlarından Türkçe dil paketi indirilip kurulabiliyor.

Geri
Yukarı