Depremde düşen ASUS TUF monitörde yazıların rengi değişip HZ'i düştü

Vural95

Hectopat
Monitör
ASUS TUF
Merhaba, 6 Şubat depreminde masanın üstündeki monitör olduğu yerden ekran üstüne düştü ve bilgisayar kasam da masanın üstünden yere düştü. Bugün ilk kez çalıştırıp bakayım dediğimde bilgisayarı açtım yalnız ekteki fotoğrafta olduğu gibi yazılarda renk değişimleri var, monitör 165 Hz olmasına rağmen Max 100 Hz seçebiliyorum ve monitör imlecinde takılmalar yaşıyorum. Sağ altta cihaz takıldı deyip duruyor vs. şu an büyük sorun ettiğim Hz olayı ve renk muhabbeti. Donmayı sıfırladıktan sonra düzeltebilirim inşallah. Hangi testleri neler yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim
1070 Ti.
ASUS TUF 165 Hz monitör.
AMD 2600 işlemci
B650 mi neydi anakart ( tam modeli hatırlayamadım)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-04-02 at 16.26.20.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-02 at 16.26.20.jpeg
    269,2 KB · Görüntüleme: 74
Öncelikle büyük geçmiş olsun. Panel bozulmuş yüksek ihtimalle ya da devreler hasarlı.

Merhaba, 6 şubat depreminde masanın üstündeki monitör olduğu yerden ekran üstüne düştü ve bilgisayar kasam da masanın üstünden yere düştü. Bugün ilk kez çalıştırıp bakayım dediğimde bilgisayarı açtım yalnız ekteki fotoğrafta olduğu gibi yazılarda renk değişimleri var, monitör 165 Hz olmasına rağmen Max 100 Hz seçebiliyorum ve monitör imlecinde takılmalar yaşıyorum. Sağ altta cihaz takıldı deyip duruyor vs. şu an büyük sorun ettiğim Hz olayı ve renk muhabbeti. Donmayı sıfırladıktan sonra düzeltebilirim inşallah. Hangi testleri neler yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim.
1070 Ti.
ASUS TUF 165 Hz monitör.
AMD 2600 işlemci.

Monitör için bir pixel testi yap YouTube'da videoları var.

Merhaba, 6 şubat depreminde masanın üstündeki monitör olduğu yerden ekran üstüne düştü ve bilgisayar kasam da masanın üstünden yere düştü. Bugün ilk kez çalıştırıp bakayım dediğimde bilgisayarı açtım yalnız ekteki fotoğrafta olduğu gibi yazılarda renk değişimleri var, monitör 165 Hz olmasına rağmen Max 100 Hz seçebiliyorum ve monitör imlecinde takılmalar yaşıyorum. Sağ altta cihaz takıldı deyip duruyor vs. şu an büyük sorun ettiğim Hz olayı ve renk muhabbeti. Donmayı sıfırladıktan sonra düzeltebilirim inşallah. Hangi testleri neler yapmam gerektiği konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim.
1070 Ti.
ASUS TUF 165 Hz monitör.
AMD 2600 işlemci.

Ve ayrı yetten hangi panel di monitörün ona göre birkaç şey söyleyebilirim.

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Panel bozulmuş yüksek ihtimalle ya da devreler hasarlı.
Merhaba herkese tek tek cevap vermek istemedim. Monitörü 60 hz alınca sorun düzeldi yalnız monitörü 165 hz almam için seçenecek çıkmıyor max 99,küsüratlı bir seçenek çıkıyor bir fikriniz var mı?

Merhaba paneli hatırlamıyorum ama iyi olan panelden di seçerken dikkat etmiştim. Önerilen panelden almıştım

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Hataydan selamlar

Pixel testinde hiçbir sorun yoktu ve pixellik sorun yok 60 hz alınca düzeldi problem yalnız ben 165 hz almak istiyorum. Seçeneklerde çıkmıyor anlayamadım. Depremden önce bir sıkıntı yoktu uzun süredir açmıyordum bilgisayarı. Depremde düştükten sonra ki gün yatağa yatırıp çadırkente geçtik. Yatağa yatırdığımdan dolayı bir sorun olmuş olabilir mi?

Başlığı düzeltmek istiyorum renk farkı sorunu an itibariyle kalmadı şuan olan 2 sorun var
1- Hertz max 99.küsüratlı sayı oluyor
2- mouse donup duruyordu yalnız hertz gidince o da düzeldi. Tek sorun hertz gibi duruyor hatta

Geri
Yukarı