Dikkat dağınıklığı, okuduğunu anlamama ve soru çözememe

Makaleler
44
Merhabalar,

Epikriz raporum var. "Dediğin şey ne?" diye soracak olursanız hastaneden aldığım bir rapor. Epikrize bir bilgi notu da diyebiliriz.

Başlıkta yazdığım "Dikkat dağınıklığı, okuduğumu anlamama ve soru çözmeme" sıkıntım var. Bir soruyu 4-5 kere okudum. Cevaplara bakıyorum hiçbir şey anlamıyorum. Bir şeye pür dikkat kesilemiyorum. İlaç kullanıyorum ondan oluyor, pür dikkat kesilemiyorum diye düşünüyorum.

TYT Tonguç 5'li motivasyon denemesine baktım ve yapamadım. Hiçbir şey anlamıyorum. Hatta epikriz raporunda "dikkat dağınıklığı" yazısı var.

Kitaplar öylesine duruyor. Bayağı bir kitap var. 219 veya 300 puan almak istiyorum. 219 puan açık öğretim fakültesinde, 300 puan ikinci öğretim üniversitesinde var. Yüksek lisans ikisinde de mevcut. Yönetim bilişim sistemleri aklımda.

Soru çözememe sorunu dikkat dağınıklığına yüzünden oluyor diye düşünüyorum. Soruyu okurken unutuyorum :D

Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaman varken psikoloğu bi' deneyebilirsin. Ben de yıllardır dikkat dağınıklığım var sanıyordum, yıllardır sevmediğim şeyleri zorla yapıyormuşum. Fark etmem güzel oldu.

Aynı soruna sahip arkadaşım vardı psikolog tavsiyesiyle hap almaya başlamıştı geç mi kaldım bilmiyorum ama bi görünebilirsin.
Zaman varken psikoloğu bi' deneyebilirsin. Ben de yıllardır dikkat dağınıklığım var sanıyordum, yıllardır sevmediğim şeyleri zorla yapıyormuşum. Fark etmem güzel oldu.
Aslında 4 yıldır psikiyatri tedavisi görüyorum. İlaçlarım ağır. Ben de bundan dolayı sıkıntı yaşıyorum diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı