Diş çektirmek acıtır mı?

15 gün önce kafam kadar 20'lik çektirdim, 30 saniye sürdü hiçbir şey de hissetmedim. Acı hissetmezsin merak etme. Bir cesaretle gitmek gerekiyor, gerisi geliyor.

Diş ağrısı 7 ay once başladı. 3 ay boyunca aralıksız zehir oldu günlerim. Sonra durdu. Bugün tekrar başladı. Çektirmeyi planlıyorum ama çok korkuyorum. Arkadaki büyük dişim acı olur mu? Dayanılacak gibi değil. Şu an kıvranıyorum resmen.

4 diş çektirdim uyuşturduklarından dolayı acımadı ancak uyuşukluk geçtikten sonra yemek vs. gelirse birazcık acır şu an bile bunu yazarken acısını hissettim :)

Diş ağrısı 7 ay once başladı. 3 ay boyunca aralıksız zehir oldu günlerim. Sonra durdu. Bugün tekrar başladı. Çektirmeyi planlıyorum ama çok korkuyorum. Arkadaki büyük dişim acı olur mu? Dayanılacak gibi değil. Şu an kıvranıyorum resmen.

Acı filan olmaz 13 yaşındaki biri bile dayanabilir.

Neden direkt ağrı başladığı zaman dişçiye gitmediniz? Eğer gidebilirken gitmediyseniz? Belki dolgu ile sorun giderilebilecekken şu an çekilme duruma gelmiş olabilir, tabii gelmemişte olabilir yani hala kurtarılabilir durumda da olabilir kanal tedavisi ile falan veya düşük bir ihtimal gibi geliyor 7 aydır gitmediyseniz ağrılardan sonra ama dolgu ilede olabilir, çekiledebilir tabii, dişçiye giderseniz daha iyi bilgi edinebilirsiniz diye düşünüyorum, ama sorunuza cevap olarak bir cevabım yok daha önce deneyimlemediğim için.

Bu arada korkutmak istemem ama apse yapma ihtimali var çürük çok derinse bence risk almadan kısa sürede çektirin 3-4 haftada falan kapanıyor zaten yara.

Neden direkt ağrı başladığı zaman dişçiye gitmediniz? Eğer gidebilirken gitmediyseniz? Belki dolgu ile sorun giderilebilecekken şu an çekilme duruma gelmiş olabilir, tabii gelmemişte olabilir yani hala kurtarılabilir durumda da olabilir kanal tedavisi ile falan veya düşük bir ihtimal gibi geliyor 7 aydır gitmediyseniz ağrılardan sonra ama dolgu ile de olabilir, çekiledebilir tabii, dişçiye giderseniz daha iyi bilgi edinebilirsiniz diye düşünüyorum, ama sorunuza cevap olarak bir cevabım yok daha önce deneyimlemediğim için.

3 ay once gittim kanal tedavisine 2 kere iğne vurdu ama fayda etmedi dişime o makineyi değdirince ağrı beynime vuruyordu masadan kalktım yaptırmadım çektireceğim ama cok korkuyorum vallahi ya

Beyler, Erciyes Üniversitesi Diş Fakültesi'ne gittim, uyuşturucu sprey biraz olsun hissettirdi ve korkup ani hareket yapınca adam dişimi kırarak çıkarttı. XD
Allah'tan tamamen çekildi ve başarılı oldu operasyon.

Geri
Yukarı