DLSS Frame Generation Görüntü Yırtılması Yapıyor (MFS2020)

Semih Gedik

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
5 gün önce laptobuma Microsoft Flight Simulator 2020 indirdim. İndirir indirmez ilk işim ayarlardan Frame Generation(DLSS3) açmak oldu. İlk zamanlarda pek dikkat çekmiyordu ama son uçuşumda oluşturulan görüntüde ciddi yırtılmalar olmaya başladı. Zamanında 60Hz bir sistem kullandığımdan ekran yırtılmasını çok iyi biliyorum ama bu sefer direkt görüntüde yırtılma var. Uçağın motorlarının ve kanatlarının ani hareketlerde şekli bozuluyor(Mod uçağı değil, simülasyonun kendisindeki Boeing 787). Başka oyunlarda (Cyberpunk, NFS Unbound vs.) bu sorunu yaşamıyordum. Bunu Frame Generation kapatmadan engellemenin bir yolu var mı? Yabancı forumlarda da aynı şikâyeti başka oyunlarda yaşayan RTX 40
kullanıcıları mevcut.

*5 6 saat gibi nispeten uzun uçuşlar yapıyorum ve sistemi korumak için bir sürü önlem aldım. Laptobu soğuk odada tuttum, grafik ayarlarını en düşüğe çektim ve DLSS'i ultra performans yapıp ekran kartı ve işlemci kullanımını %40-%50'lere kadar düşürdüm. Herhangi bir ısınma problemi de olmadıği gibi fanlar %50'de çalıştı. Sadece iniş ve kalkışlarda ayarları yükseğe çektim zevk alabilmek için. Ama bu süreçte hep frame generation açıktı. Ekranı korumak için ekranı da kapatıyordum.
*Laptop 144Hz

Flight Simulator'de eskiden de oluyordu, bu oyunda tam düzeltememiş olabilirler normal diyelim. İleride tekrar güncelleme alacaktır Frame Gen.
Hocam peki sonradan daha çok olması neden olur? Sistem yorulduğu için desem yeniden başlatıp tekrar girince de oldu.

Geri
Yukarı