Döviz ve altın alım satım yapmak için en iyi platform hangisi?

Hocam dediğiniz şey yanlış uzun vadede saklayıp kar etmiş olmazsınız, paranın değerini korumuş olursunuz.
Türkiye'nin 5 yıllık enflasyonu %278, 5 yıllık dolar getirisi %433, 5 yıllık altın getirisi %757. Doğru zamanlarda alım yapıldığı zaman altın uzun vadede kar getiren yatırım cinsidir. Aşağıdaki tabloda geçen yıl aldığım fonun 5 yılda %822 getirisi olduğu gözükmekte, altın biraz daha şansını zorlasa belki geçebilirmiş.

1691091411760.png

Günlük çikolata parası demişsiniz de bunun için az miktar yatırmam gerek ben yüklü miktarda TL yatıracağım yani arada gidip gelen 25-30 kuruşluk hareketler bile bana binlerce kazandırıp zarar ettirebilir. Gene de fikrini için teşekkürler.
Yüklü miktarda bile olsa aradaki makas farkından dolayı günlük kazancın tatmin edici bir sonuç olacağını düşünmüyorum. En çok işlem gören, en az komisyon alan bir döviz bürosunun kurları ile hesaplanıldığı zaman 1000000₺ ile dolar alınıldığı anda 2400₺ zarar oluyor. Gün içerisinde çıkışlar ile birlikte bu zarar belki toplanır belki toplanmaz belli değil. Döviz ya da altın kripto paralar gibi gün içerisinde ya da 2 günde bir yüksek oranda artış ya da düşüş gösteren bir varlık değildir, piyasaya göre şekillenir. Tabii ki para sizin paranız, ben sadece fikrimi söylüyorum. Yanılıyor da olabilirim, sadece geçmişten günümüze gördüklerim ve yaşadıklarımı aktarıyorum. Bol kazançlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı