Donanım Güncellemesi Anakart, İşlemci, Ekran Kartı ve Güç Kaynağı

Alper P

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altınoluk
Daha fazla  
Meslek
PHP Geliştirici
Merhaba

Şuan 2010 Yılında Almış olduğum Casper Marka Bilgisayarı kullanmaktayım bilgisayarımın ilk aldığımdaki özellikleri şöyle

İşlemci: Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz)
Ekran Kartı: ATI Radeon™ HD 5750
Anakart: Pegatron IPMIP-GS
RAM: Elixir Marka 6 GB ram (2x2 GB) (2x1 GB)
Kasa: Casper ın mATX Kasası
HDD: 1 TB (Şuan tam marka model hatırlayamadım)
Monitör: 21" Casper Mat LCD Monitör

Sonradan Eklenenler:

Sandisk Extreme 250 GB SSD
Corsair 8 GB (2 x 4 GB) Vengeance Low Profile DDR3 1600 Mhz CL9 Dual Kit RAM (2x1 GB lık ramlerle değiştirdim)

Şuanki durumu ile Crysis 3, Battlefield 3 gibi oyunları rahat bir şekilde oynatabiliyorum Şimdilik. Grafik ayarlarını çok çok yüksek yapmıyorumda ortanın bi üstü.

Değiştirmek istediğim Parçalar

1. Anakart sebebi - sadece Sata 2 desteği var o yüzden SSD den tam performans alamıyorum ayrıca USB 3.0 yok ve şimdi UEFI Bios filan çıktı kullanımı daha iyi ve basit

2. İşlemci sebebi - Anakart ı değiştirince eski işlemcimi kullanamıcam şuankinin performansından memnunum ama mecbur değiştiricez 1556 pinli bi anakart alsam bu seferde USB 3.0 Sata 3 UEFI Bios gibi özellikleri bulamıcam.

3. Güç Kaynağı (Powersupply) Bunuda değiştirmek istiyorum çok eskidi 500 w yazıyo ama tam performansı veriyomu bilmiyorum ayrıca eskidi yenilemek lazım.

4. Ekran Kartı. Ekran kartım güzel Dx 11 desteğide var ama 2013 deki oyunları zar zor kaldırdı 2014 - 2015 e yatırım yapmak lazım

Benim almayı düşündüğüm parçalar;

Anakart: ASUS Z87M-PLUS
İşlemci: INTEL Core i5 4670K
Ekran Kartı: ASUS HD7870 DirectCU II
Güç Kaynaği: OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 750W

Bunlar ortalama bi fiyatla 1700 TL gibi bişi yapıyo bu fiyatı biraz daha aşağıya çekerek aynı performansı sağlıyabilicek donanımlar varmıdır acaba sizlerin önerisi ne olur.

Kullandığım Programlar;

Adobe Photoshop,
Adobe Dreamweaver,
Adobe Fireworks,
CorelDRAW,
Adobe After Effects

Gibi programlar kullanıyorum
Website tasarımı, kurulumu, düzenlemesi filan yapıyorum ayrıca amatör olarak video düzenlemeleri yapıyorum. Boş vakitlerimdede Oyun oynuyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı