Dual Boot Sorunu

hatnisa

Hectopat
Daha fazla  
Uefi desteği olmayan laptopuma mavericks 10.9.5 yükledim windows 8.1 kurulu iken
clover efi bootloader ile Install bootOss in mbr,Clover efi 64 bit sata işaretleyip hdd ye kurup usbden mount ettiğim clover ve boot dosyasını da hdd kurulan efi klasörüyle değiştirdim(tarif edildiği gibi) yeniden başlatırken bootOss hatası alıyorum,herşeyi sildim sıfırdan önce mavericks i yükledim clover efi ile aynı şekilde işaretleme ve kopyalamaları yaptım,sonra windows 8.1 kurdum yeniden başlatırken direk olarak windowsa geçiyor sanki mac kurulu değil gibi,nasıl bir çözümü vardır
Şunuda denemeye çalıştım hdd komple sildim gpt ye dönüştürdüm Efi bölümü oluşturdum mac i kurdum bu seferde windows 8.1 i kuramadım gpt de yüklenmez diye hata veriyor, yani sinir oldum konu açılıp rehber hazırlanıyor ama sorunlara cevap verilmiyor rehberlerde bulamadım bir care....

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı