E postayı onaylamadığımızda hesap aktif olur mu?

Hanlar hanı

Picopat
Daha fazla  
Maillerimi kontrol ederken bir dijital oyun dağıtıcısından e posta doğrulama mesajı geldiğini gördüm (birkaç ay önce gelmiş)ve onaylamadım ve kontrol etmek amacı ile hesaba giriş yaptım. E posta onayı bekleniyor yazısı vardı sorun şu ki ben böyle bir hesap açıp açmadığımdan emin değilim belki firmanın oyunlarını oynarken hesap açmış olabilirim. Bana gelen mailde de.

"If you received this email by mistake, please delete it. You won't subscribe unless you confirm your subscription." bu yazıyordu. E posta onayı vermediğim sürece herhangi bir şey olmaz değil mi?

Sadece abonelik olmaz.

Evet sorun olmaz para ödemezsiniz. Alım satın gerçekleşmez. Ama firmaya göre değişebilir.

Hesap aktif değil. Onay aşamasında gözüküyor. Bazı yerlerde dediğiniz gibi de olabilir. Aktif olmadığı için iptal de olmayabilir.

Hocam diğer özellikler de kullanılmıyordu mağaza, kütüphane vb. hesabı silmek için mail atıcaktım fakat yine hesabı onaylamam gerekiyormuş.

Yeni bir mail açıp mail adresimi değiştirsem bir sorun olur mu? Ya da hiçbir şeye dokunmasam ve bu şekilde kalsa ben bu gibi konularda çok takıntılıyım da.
Hesap aktif değil. Onay aşamasında gözüküyor. Bazı yerlerde dediğiniz gibi de olabilir. Aktif olmadığı için iptal de olmayabilir.

Peki hocam bu hesap yüzünden bir sorun yaşamam değil mi? Sonuçta aktif olmayan bir hesap.

Sorun olmaz. Yeni mail ile falan da uğraşmayın. Bu şekilde de kalabilir. Garanti olsun diyorsanız onaylayın ve hesabı sildirin.

Geri
Yukarı