E-Tab 4 Güncelleme ve Root

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün kardeşimin E-tab 4 tabletine root atmak istedim fakat Recep Beyin anlatımını herhalde MEB takip ediyor olacakki tablette geliştirici ayarı yaptıktan sonra USB hata ayıklama modunu aktif edemiyoruz ve araştırmalarım sonunda dün gece 2-3 saat sonunda sorunsuzca Root ve birkaç program kurarak aynı zamanda MEB in uygulamalarını silmeden yine eğitim ile ilgili kitapları vs. indirip erişebiliyoruz neyse sözü uzatmadan anlatıma geçmek istiyorum.

Gerekli programlar:MoboGenie 2.2.5 uygulamaları silmek için gerekli yeni sürüm silmiyor herhalde general mobile ile anlaşmışlar teknolojide çareler tükenmez bu olmasaydı başka program bulur kurar yapardık birşeyler :)

1.Tabletimize ilk olarak USB hata ayıklamayı aktif hale getirebilmek için format atmak zorundayız bunun için
Kapatma tuşu ve ses açma tuşuna basılı tutuyoruz sonrasında en alttaki seçenekle (Wipe Cache partition -ses açma kapama tuşları ile geçiş yaparak ) seçiyoruz sonrasında (kapatma tuşu ile seçenek aktif oluyor) bu işlemi 1-2 kez yaptıktan sonra bu seferde yine tekrar aynı şekilde tableti kapatıp açarak o menudeki ortadaki seçeneği seçiyoruz (Wipe data/factory reset) not:ben 10.kez o seçeneğe bastığımda format attı :) tablete göre değişiyor gerçekten ve atana kadarda devam edecektim Technopat'lıyım sonuçta :))

2.Bu işlem insanı çok gıcık edebiliyor :) tabletimizin şarj'ı %10 ve altı olmak zorunda tableti açtığımızda asla wifi'a bağlanıp aktivasyonu tamamlamayın burası çok önemli her tableti açtığımızda sarj bitme uyarısı vermesi lazım bu uyarıyı görür görmez anında çok kısa sürede olup bitiyor pilkullanımı yazar sol alt köşede bunu yapabilmek için çok hızlı olmanız lazım ben 6-7 kez denedikten sonra oraya tıklaya bildim aslında daha önce de tıkladım oraya ama herzaman sizi ayarlar menusune atmıyor. Ayar lara girdiğimizde hemen derleme numarasına tıklayıp Geliştirici olarak aktif ettikten sonra USB hata ayıklamayı aktif ediyoruz.

3.MoboGenie 2.2.5 bilgisayarımıza kuruyoruz kurduktan sonra (Root seçeneği ile root atabilirsiniz hiç bir sorun çıkarmaz root konusunda sonrasında o kilit ekranını kaldırmaya geldi sıra) Uninstall stock apps seçeneği ile tabletimizdeki bazı uygulamaları kaldıracaz ben 2 tane sini kaldırdım bunlardan birisinin adı Policy Dealer Service Diğeri ise kalkan işareti var koruma gibi görürseniz anlarsımız onun olduğunu (çünkü aynen o ana ekrandaki aktivasyonu yapmadan giriş yapmaya izin vermeyen korumanın resmi var) NOT:Kesinlikle diğer uygulamaları silmeyiniz ve tabletinizin tüm uygulamaların yedeğini alınız.

4.Şimdi sıra geldi internetde özgürce dolaşmaya ve Youtube'dan kolayca video izlemeye sakın bu işlemleri yaptıktan sonra korkmayın Google playden birşey indemiyorum diye çünkü DNS ayarlarımızı daha yapmadık ;) SON İŞLEM: MoboGenie son sürümü indiriyoruz (eskisini de kullanabilirsiniz ama yenisi Türkçe ve daha kolay) Uygulamalar sekmesine geliyoruz My DNS Changer programını aratıp bulduktan sonra kur diyoruz tabletimizi USB den çıkarıp menuden My DNS Changer uygulamasını açıp (DNS adresleri girebilirsiniz isterseniz) Apply tıkladıktan sonra işlem tamamdır Tablet tamamen sizin özgürce kullanabilirsiniz Özgürlük asla bir insanın elinden alınamaz !!! :)

NOT:Bu işlemlerden sonra sorumluluk tamamen kullanıcının üzerinedir hiçbir şekilde ProfTech sorumluluğu üstüne almaz... Alıntı DEĞİLDİR tamamen internet ten araştırmalarım sonucunda ulaştığım işlemler sonuçta Dünyada hiçbir şey yoktur ki güneşten aldığı ışığı yansıtmasın :)

Eline sağlık kardeş yararlı bir çalışma olmuş ben de zamanında 2-3 saat uğraştıktan sonra root yapıp aktivasyon ekranını kaldırmıştım ancak nasıl yaptığımı şuan hiç hatırlamıyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı