E6600 sisteme Windows 8.1 kurulur mu?

kagent263

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600H 6C 12T || RTX 3060 Mobile || 8GB 3200MHz || 512 GB NVMe
RAM
5gb 667mhz 5cl
SSD veya HDD modeli
512 GB WD GREEN SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 210 paylaşımla 2.3GB-normal 1GB
Anakart
p5w dh deluxe
İşlemci
intel core 2 duo E6600 2.4 ghz 2 core
Windows 8.1 ISO dosyası indiriyordum, sistem gereksinimlerine baktığımda orijinal sitede ekran kartında sadece wdmm & DirectX9 isterken başka orijinal olmayan bir sitede bunların yanında bir de minimum 1377x7XX(700 küsur ama hatırlamıyorum) yazıyordu. Benim monitörüm 1024x768, monitör küçüklüğünden birçok oyunda sorun yaşıyordum, bir de başka bir sitede bu yazınca iyice korktum, sorun çıkar mı?

Hiçbir sorun olmaz, monitör çözünürlüğünün sistemin çalışabilmesine bir etkisi olmayacaktır. Sistemi kurduktan sonra driver'ların düzgün kurulu olması yeterli.

Bir de benim tavsiyem kurabiliyorsanız artık Windows 10 kurmanız gerektiği yönünde olur. Windows 8.1'in desteği Ocak 2023'te sonlanıyor, tarayıcılarda ve güncel programları çalıştırırken sorun yaşayabilirsiniz.

Windows 8.1 ISO dosyası indiriyordum, sistem gereksinimlerine baktığımda orijinal sitede ekran kartında sadece wdmm & DirectX9 isterken başka orijinal olmayan bir sitede bunların yanında bir de minimum 1377x7XX(700 küsur ama hatırlamıyorum) yazıyordu. Benim monitörüm 1024x768, monitör küçüklüğünden birçok oyunda sorun yaşıyordum, bir de başka bir sitede bu yazınca iyice korktum, sorun çıkar mı?
kankam bence win 8.1 embedded kurmalısın sistem daha hızlı olur sistemimiz neredeyse aynı

Hiçbir sorun olmaz, monitör çözünürlüğünün sistemin çalışabilmesine bir etkisi olmayacaktır. Sistemi kurduktan sonra Driver'ların düzgün kurulu olmsaı yeterli.

Emin misin? Çünkü LoL, Prison Architect gibi oyunlarda uygun olmayan mod hatası alıyorum monitör küçüklüğü nedeniyle (1024x768)

Kankam bence Win 8.1 embedded kurmalısın sistem daha hızlı olur sistemimiz neredeyse aynı.

O ne oluyor?

Emin misin? Çünkü LoL, Prison Architect gibi oyunlarda uygun olmayan mod hatası alıyorum monitör küçüklüğü nedeniyle (1024x768)

O ne oluyor?

Bu işletim sisteminden ziyade oyunun içindeki çözünürlük ayarlarıyla ilgili bence. Oyunun ayarlarında daha yüksek çözünürlük kayıtlı ise mod hatası alabilirsiniz.

O ne oluyor?

Win 8.1 inin daha optimize edilmiş hali daha hızlı daha rahat bir kullanım sunuyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu linkten bakabilir ve kurlulu yapabilirsin.

Win 8.1 inin daha optimize edilmiş hali daha hızlı daha rahat bir kullanım sunuyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu linkten bakabilir ve kurlulu yapabilirsin.

Herhangi bir dezavantajı var mı?

Geri
Yukarı