Phenom II X2 555 sisteme ekran kartı tavsiyesi

doberlengo

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim için güncel oyunları oynayabileceğim bir ekran kartı önerir misiniz?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim. Senin için küçük bir araştırma yaptım. Normalde sana önereceğim R9 270X'e o işlemci darboğaz yapar fakat senin anakartının çekirdek açma özelliği var. İşlemcinin modeli Phenom II 555 X2. Sen bunu çekirdek açarak Phenom II X4 B55 yapabilirsin. Böylelikle R9 270X'e darboğaz çok büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.
Ben bu anakart ile nasıl çekirdek açacağım dersen bu videoyu izle.
Phenom II X2 555 ve Asus M4A88T-M LE ile çekirdek açma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu işlemi yaptıktan sonra işlemcin canavar gibi olacak fakat biraz ısınma sorunu yaşayacaksın. Bu işlemi yaptıktan sonra bu soğutucuyu alman gerekecek.
Cooller Master Blizzard T2 45 tl.
Son olarak bu ekrankartını alabilirsin.
Powercolor R9 270 Turboduo Gddr5 Oc 2Gb 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kardeşim. Senin için küçük bir araştırma yaptım. Normalde sana önereceğim R9 270X'e o işlemci darboğaz yapar fakat senin anakartının çekirdek açma özelliği var. İşlemcinin modeli Phenom II 555 X2. Sen bunu çekirdek açarak Phenom II X4 B55 yapabilirsin. Böylelikle R9 270X'e darboğaz çok büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.
Ben bu anakart ile nasıl çekirdek açacağım dersen bu videoyu izle.
Phenom II X2 555 ve Asus M4A88T-M LE ile çekirdek açma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu işlemi yaptıktan sonra işlemcin canavar gibi olacak fakat biraz ısınma sorunu yaşayacaksın. Bu işlemi yaptıktan sonra bu soğutucuyu alman gerekecek.
Cooller Master Blizzard T2 45 tl.
Son olarak bu ekrankartını alabilirsin.
Powercolor R9 270 Turboduo Gddr5 Oc 2Gb 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

JaroxJamaica emeğine sağlık çok teşekkür ederim, fakat tavsiye ettiğin ekran kartının fiyatı benim için yüksek, en fazla 300 lira ayırabilirim ekran kartı için, benim sistem özelliklerime göre 300 lirayı geçmeyecek bir kart tavsiye edebilir misin? anakartın çekirdek açma özelliğini anlattığın şekilde yapmayı deneyeceğim.

JaroxJamaica çok sağol dostum, önce tarif ettiğin şekilde çekirdek açma işlemini yapacağım, sonra bahsettiğin soğutucuyu alıp takacağım, son olarak da SAPPHIRE R7 260X alıp sisteme ekleyeceğim. bu işlemler için bana ekstra güç kaynağı veya başka bir bileşen gerekli midir?

Bir sorum daha var, çekirdek açma işlemi yapmadan SAPPHIRE R7 260X alıp pcye taksam güç kaynağı ve soğutucu takviyesi yine de gerekir mi sistemim için?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı