Packard Bell EN TS11HR Ekran kartı görünmüyor

Thavirat

Kilopat
Daha fazla  
Packard Bell EN TS11HR dizüstünü kullanıyorum.Sorunum ise harici ekran kartımın (Nvidia Geforce GT 540m) görülmemesi.

Pc fanını temizlemek amaçlı pc içi acılmıstı. Fakat işlemden sonra ekran kartım aygıt yoneticisinde vs gozukmedi. Sonra BIOS'a bakmıştık. Orda switchable seçeneğinin olduğu ayar vardı. BIOS'u kaydedip sonra baktığımızda o ayar seçeneği gitti. Bunun üzerine birkaç kez format atıldı, BIOS packard bell sitesinden indirilip güncellendi, BIOS sıfırladık vs işe yaramadı. En son servise gitti. Yaparız ama pc nin hiç açılmama riski var demişler. Ne kadar doğru bilmiyorum. Ben yollamadım servise. Bu soruna benim yapabileceğim bir şey başka bir şey var mı ?

Not:Laptop ekran kartı değişimi videosunu izlerken en sonda ekran kartına nbitor ile BIOS atma işlemi yapılmış. Bu benim sorunuma çare olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana donanımsal bir sorun gibi geldi. Ama dediklerimi yapsan iyi olur.
BIOS'a gir ve ayarları default'a çek, kayıt et çık. Denetim masasından intel görüntü sürücüsünü sil. Nvidia ile ilgili bir şey var ise onlarıda sil.
Sonrada bununla intel ve nvidia sürücü kalıntılarını temizle Display Driver Uninstaller (DDU) 12.9.8.4
İlk olarak bunu Intel® Download Center
Sonrada bunu kur Grafik Sürücüsü - GeForce 340.52 Driver | NVIDIA
Eğer olmaz ise GPU'da donanımsal sorun var demektir. Servise gönder.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı