Çözüldü Elektirik Kesintisi Sonrası Klavye ve Mouse Çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sociologist

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Arkadaslar az once elektrik sartelini birisi ac kapa yapti. Bilgisayar acilip kapaninca klavye ve mouse calismadi. Bilgisayarda 6 tane port var on portlar dahil hic birinde calismadi sorun ne olabilir ? Mobilden yazdim hatalarim olabilir kusura bakmayin lutfen biraz idare edin.

Anakartta sorun olabilir. Başka bir klavye deneme şansınız varsa onu deneyin. Bios ayarlarını sıfırlayın, şayet biosa giremiyorsanız bios pilini ve jumperı çıkartıp 5 dk bekleyip öyle takın.

Baska mouse de calismadi. Bios pilini cikarabilirim de jumperi cikaramam. Ne oldugunu bilmiyorum. Sadece pil olur mu ?

Bios pili yakınlarda olan turuncu, yeşil, sarı ve mavi gibi renklerde olan küçük bir parçacık. Çıkardığınız gibi aynı şekilde takmanız gerekir. Öncelikle bios pilini çıkarıp bekleyin, bios ayarları resetlenmez ise jumperı çıkartıp takarsınız.
670px-Break-a-BIOS-Password-Step-2Bullet1.jpg

Bios sifirlandi ama mouse ve klavye ayni. 1 saniye isigi geliyor ve kapaniyor.

Anakart yandi mi ? :(

Sorunu sonunda çözdüm. Nasıl çözdüğümü anlatayım. Dün olan kesinti sırasında Windows işlem yaptığı için çöktü sanırım fakat ben bunu fark etmedim çünkü Windows 7 gibi direk masaüstüne girmeye çalışmıyor şifre ekranına giriyor. Her neyse şifre ekranına girene kadar mouse ve klavye çalışıyor fakat sistem devreye girince kilitleniyor. Bende USB vantilatörümü taktım ve çalıştı demek ki usb portlarında sorun yok dedim ve sevindim. :D Sonra dediğiniz gibi BIOS sıfırladım. Pili çıkarttım ve jumperleri söktüm dediğiniz gibi BIOS sıfırlandı fakat yine açılınca oldu. Sabah USB dosyası üzerinden Windows'unuzu yenileyin yapmaya çalıştım fakat olmadı neden sorun verdi anlamadım. (Dosyalarım orijinal ve lisanslı.) Sonra onarma kısmından geçen hafta oyun yüklerken DirectX yüklemiş bilgisayarda hemen yedek almış otomatik olarak o yedeği yükledim. :D Yazı uzun oldu kusuruma bakmayın. Yazım hatam olduysa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı