Eşit Ağırlık Bölüm Önerisi

investigator

Decapat
Öncelikle merhabalar iyi akşamlar. Bu sene sınava gireceğim. Yazılım ve bilgisayar alanına ilgim var. Sayısalda zorlandığım için 15 gün önce eşit ağırlığa geçtim. Odama kapanıp full time ders çalışmak istiyorum bu süreçte. Tabii kendime bir hedef belirlemem gerekiyor. Ben yönetim bilişim sistemleri düşünüyordum fakat internette 15-20 kişinin bölüm hakkında şikayetinin olduğunu gördüm, bazıları da bölümün maaş ve iş olanaklarının düşük olduğunu söylüyor. Siz bu bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz ve başka bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Üniversiteden üniversiteye değişecek şekilde YBS var. Kendini geliştirirsen iş bulursun ama geliştiremezsen maalesef bulamazsın çünkü sektörde rakip çok var hem de bu bölümün kamuya ataması yok şu anlık.

Üniversiteden üniversiteye değişecek şekilde YBS var. Kendini geliştirirsen iş bulursun ama geliştiremezsen maalesef bulamazsın çünkü sektörde rakip çok var hem de bu bölümün kamuya ataması yok şu anlık.
Anladım teşekkür ediyorum. Hangi üniversiteleri önerirsiniz hocam? Yazılım ağırlıklı ilerlemek istiyorum.

Yazılım alanında diploması olmadığı halde siber güvenlik firmasında deneyim kazanıp çok iyi para kazanan birkaç tanıdığım var. Kendinizi nasıl geliştirdiğinizle alakalı bir durum. Bölümü okumak dışında bolca staj hatta part time bile olsa alanında çalışman çok daha faydalı olacaktır.

Bende yazılıma yönelmeyi düşünüyorum ama illaki kendini yazılım ile ilgili bir bölüm okumak zorundaymışsın gibi hissetme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda olduğu gibi eğer gerçekten tutkulu olduğun bir alan ise kesinlikle ne okuduğunun falan önemi yok bence. (Yanlış anlama üniversite gereksizdir falan demiyorum tam tersine birçok açıdan gerekli olduğunu düşünüyorum.)

Geri
Yukarı