Ethernet Kablosu Takılıyken İnternetin Gidip Gelmesi

Rustyn

Hectopat
Herkese Merhaba.1 Ay öncesine kadar Laptopumun HDD değişimini yaptım ve daha sonra eski HDD de bulunan Driver'ları kurdum. Ethernet Driver'ı olarak Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller kullanıyorum. Laptopumu açtığımda sağ altta olan bağlantı simgesi ünlem ve çarpı olarak gidip geliyor.

Birkaç kere kabloyu çıkarıp taktıktan sonra sorun düzeliyor fakat herhangi bir zamanda (oyun oynarken) tekrar gidiyor ve tekrardan çıkar tak yapmak zorunda kalıyorum.Bir çözümü var mıdır acaba? Driver güncel ama 2 tane güncelleyemediğim PCI Aygıyı ve Bilinmeyen Aygıtım var. Güncellemeye çalıştım fakat olmuyor.

Not: Eski HDD takılıyken böyle bir sorun olmuyordu.Acaba Driver'i Killer'ın anasayfasından değil de MSI'ın sayfansından mı indirmem gerekir?
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
dostum aynı sorunu bende yaşıyorum çözebildinmi

Kabloyu yeniledim. Kullanıyorum şu anda. Sanırım ucundaki RJ45 dediğimiz yerde temassızlık varmış.
Kablonun bir kısmını kestim. Daha sonra renkleri tekrar düzgün bir şekilde kombinasyonlu ayarladım. Güzel gidiyor şu anda. PCI Aygıtı hala güncel değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı