Ethernet simgesi var ama internet yok

ozdemir252

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Çalıştığım iş yerinde orta halli bir bilgisayar kullanıyorum. Ve internet ile ilgili sorunum var.
Şöyle ki; Ethernet simgesi var, ama internete bağlanamıyorum. "dns_probe_fınıshed_no_ınternet" hatası gösteriyor Google Chrome'da. Farklı DNS adresleri denedim, CMD'den Ipconfig /flushdns falan onları da denedim. Farklı kablo denedim. Olmuyor. Haftalardır bu sorun bir geliyor ve böyle birkaç gün devam edip kendi kendine düzeliyor ve bu bir kısır döngü oldu artık. Aynı odada farklı bilgisayarlar var, onlarda bu sorun yok. Fakat onlar bu odadaki farklı bir Ethernet slotundan internet çekiyor ama o slottan da bağlantı denedim ve sonuç aynı. İşin en tuhaf yanı; interneti hiçbir şekilde kullanamazken sadece ve sadece WhatsApp'ta yazılı sohbet yapabiliyorum, herhangi bir medya indirip yükleyemiyorum. Ne yapabilirim? Bir bilgisi olan var mı?

İşyerlerinin kapalı sistem internet ağı var izin verilen sitelere giriş yapabilirsin ayrıyeten programı olması gerekiyor oradan oturup açınca diger internet sayfalarına ulaşabilirsin, yani bizim iş yerinde sistem böyle.

Kurumsal bir yerde çalışıyorsan yukarıdaki arkadaşın dediği gibi özel ip bloklarına sahip internet kullanıyor olabilirsin. Yani normalde 192.168.x.x olması gerekirken farklı bir ip adresi yazıyorsa sistem yöneticisine başvurup erişim talebinde bulunmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı