Evime gelen fiberi bana vermeyen TurkNet

HiperNet Telekom'un VDSL'e verdiği ticari isim... Her şeyde olduğu gibi burada da Telekom kelime oyunu ile kullanıcıları yanıltıyor. Binaya gelen Fiber hat bakır kablo ile dairelere dağıtılacak.
Değişen bir şey olacak mı dersen belki ping değerlerinde 3-5 ms kadar düşme olabilir.
En son videoyu izlemedigini var sayıyorum. Daha düşük fiyata daha kaliteli internet almak varken yani...
Kardeşim senin FTTB dediğimiz fiber türü binaya gelir dairelere CAT6 ya da 5 ile dağıtılır diğer ismi VDSL'dir karşı binamdada öyle ancak 100 Mbit kullanıyorum arkadaşım TurkNet'ten FTTB ile.
Bu konuda emin olmadan yazmış gibisin Vdsl demek bakır kablo demek yani bakır kablo ile geliyor sonuçta. Diğeri fiber yani optik kablo da neyse.

Tok açın halinden ne anlar ki...
Ben 2 sene uğraştım gelmedi. 12 MB net kullanıyorum. Bence hayatta bazı şeyleri çok zorlamamak lazım.

Hocam bu tür bir bakış açısı bence çok yanlış.
Parasını veriyor sonuçta o kadar almak onun hakkı.
Bu tür yerlerin bu tür düşünce tarzlarını çok sevdiğini düşünüyorum.

En son videoyu izlemediğini var sayıyorum. Daha düşük fiyata daha kaliteli internet almak varken yani...

Bu konuda emin olmadan yazmış gibisin VDSL demek bakır kablo demek yani bakır kablo ile geliyor sonuçta. Diğeri fiber yani optik kablo da neyse.

Hocam senin evinin içine kadar turuncu kablo giriyor mu? Ya da sarı da olur, giriyor mu? Yoksa standart CAT6 mı geliyor?

Son düzenleme:
Hocam bu tür bir bakış açısı bence çok yanlış.
Parasını veriyor sonuçta o kadar almak onun hakkı.
Bu tür yerlerin bu tür düşünce tarzlarını çok sevdiğini düşünüyorum.

Çok doğru hocam. Bu tür yerler bu tür bakış açılarını doğru bulmuyor. Ama ben kendi tecrübelerime dayanarak böyle düşünüyorum. Yeterince(civara göre) iyi olan bir şeyi çok zorlamamak lazım. Hani bu daha az ders çalışmak vs manasında değil.

En son videoyu izlemedigini var sayıyorum. Daha düşük fiyata daha kaliteli internet almak varken yani...

Hocam burada şehir merkezinde yaşayan bir arkadaş Fiber ile kullanılabilen Tivibu almış Hangi paket bilmiyorum). Eve VDSL geldiği için sistemde sorun oluyormuş. Abonelik iptali için gittiğinde eve Fiber çekelim demişler.
Ne olmuş tahmin edin: Binanın girişine siyah Fiber kutusu koyup, dairelere CAT-6 ile dağıtmışlar. Pingin düşmesi gerekirken daha da yükselmiş.
Teorik düşünürsek bu da bir fiber fakat o siyah kutudan dairelere 20-30 m fiber hat çıkartıp ileriye dönük yatırım yapmak çok mu zor?

Hocam burada şehir merkezinde yaşayan bir arkadaş Fiber ile kullanılabilen Tivibu almış Hangi paket bilmiyorum). Eve VDSL geldiği için sistemde sorun oluyormuş. Abonelik iptali için gittiğinde eve Fiber çekelim demişler.
Ne olmuş tahmin edin: Binanın girişine siyah Fiber kutusu koyup, dairelere CAT-6 ile dağıtmışlar. Pingin düşmesi gerekirken daha da yükselmiş.
Teorik düşünürsek bu da bir fiber fakat o siyah kutudan dairelere 20-30 m fiber hat çıkartıp ileriye dönük yatırım yapmak çok mu zor?
Normalde Türk Telekom artık FTTB yapmıyor. Yeni yerlere çekince FTTH yapıyorlar. Sizin arkadaşa ne zaman çektiler ? Gerçi FTTB'de ping nasıl artmış orası da bir sorun.

Normalde Türk Telekom artık FTTB yapmıyor. Yeni yerlere çekince FTTH yapıyorlar. Sizin arkadaşa ne zaman çektiler? Gerçi FTTB'de ping nasıl artmış orası da bir sorun.

5 hafta falan oluyor. Geçen hafta portunu aktardılar. Arıza kaydı açmak için aradığı zaman sorun görünmedi deyip geçiştiriyorlar. Muhtemelen cihazın konfigürasyonunda problem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı