Fare ve klavye BIOS'ta çalışıp Windows'ta çalışmıyor

GGWP

Hectopat
Daha önce ASUS P5G41T-M-LX anakart alınır mı başlıklı konu açmıştım, şu an bu anakart elimde. Sistemi kurdum fakat şöyle bir sorun var ki PC açılırken BIOS'a girince fare ve klavye çalışıyor. Fakat Windows açıldıktan sonra fare ve mouse çalışmıyor. BIOS'dan default ayarlara getirmeyi denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@GGWP Yapman gereken şey BIOS dosyasını USB'ye atmak. Bende Asus P5K-L var. Yazdırmadım. Direkt kopyaladım.

Acaba sürücülere mi bir şey oldu? Temiz format denedin mi?

Hocam benim kurulu sistemim vardi HDD de Windows 10 yukluydu eski anakarti degistirip ASUS ana akarta ayni parcalari taktim. ASUS'un sitesinden baktim anakartin Windows 7-Windiws8 driverlari var acaba Win 10 uyumsuz oldugu için mi Windows açılınca driver kurulamadiğı için mouse fare kullanamiyorum teorim dogru olabilir mi? bir de dün aksam kurcalarken bu anakart uzerindeki CLRTC jumperi soktum bu jumper dogru konumu hangisi hangisi sifirlama konumu bu konuda internetten anakartin resimlerine baktim ama internetteki anakart ile benim anakartimda farkliliklar var benim Power LED internetteki anakartlarda farkli tarafta bu jumperin dogru konumunu bulmama yardimci olur musun?
@Furkan17TR

Dosya Ekleri

• IMG_20210212_120338.jpg
    IMG_20210212_120338.jpg
    204,6 KB · Görüntüleme: 80
Konu eski bir konu fakat çözümüne ulaştığım için bunu paylaşma ihtiyacı duydum.

Soruna neden olduğunu düşündüğünüz işlemlerin öncesindeki bir tarihe sistem geri yükleme yapmalısınız. Bunun için bilgisayarınızı her açıldığında kasa üzerinde bulunan reset tuşu ile yeniden başlatmalısınız. Onarım seçeneklerinin olduğu ekran gelecektir. Sorun gider kısmından da sistem geri yükleme yaparak, bios da çalışan windows da çalışmayan klavye ve mouse sorununuzu düzeltebilirsiniz.

Sevgiler.

Geri
Yukarı