Farklı Marka RAM'lerin Çalışmama Sorunu

HarunB70

Hectopat
Daha fazla  
Başlığı biraz karmaşık yazdığımın farkındayım ama inanın neden böyle olduğu hakkında bir fikrim yok. Öncelikle bugün şu RAM'i(Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 RAM CMK8GX4M1D3000C16 Fiyatı) satın aldım ve elime geldi, daha önceden de elimde şu RAM vardı: Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8 Fiyatı

MHz'leri farklı olsa da çalışabileceğini ama biR ihtimal sıkıntı çıkaracağını biliyordum. Aldığım RAM'i taktık BIOS'a girip kontrol ettim 16GB ve 2400MHz'de çalışıyordu. Fakat BIOS'dan çıktıktan sonra bir türlü görüntü gelmedi, reset attım ama sorun aynıydı. Ekrana Asus yazısı geliyor sonra görüntü yok monitör de çalışır vaziyette, hiç sinyal yok uyarısı vermiyor. Bi' durumu kontrol etmek için diğeri RAM'i çıkarıp yeni aldığımı taktım görüntü geliyordu, ardından diğer RAM'i denedim o da çalışıyordu. Son kez ikisinin slot yerlerini değiştirip çift kanal olarak tekrar denedim (ilk denememde dim2 ve dim4 kanallarında takılıydı, 2. denememde dim 1 ve dim 3'e taktım) yine aynı sorunu yaşadım görüntü gelmedi. Sonra yapacak bir şey yok deyip yeni aldığım RAM'i tek kanal taktığımda artık onda da görüntü yoktu diğer RAM'de de. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? RAM'ler bozulmuş olabilir mi? Bu arada aynı şekilde ekrana Asus yazısı geliyor hatta BIOS'a girebiliyorum ama BIOS'tan çıktıktan sonra ya da Asus yazısı gittikten sonra tepki yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı