Film izlenen korsan film sitesinden pop-up pencere açıldı, sisteme virüs girer mi?

natureex

Picopat
Film izlediğim sonu pw ile biten korsan film sitesinden başka bir film sitesinin pop-up penceresi açıldı garip geldi Kaspersky Free versiyonunu kullanıyorum. Geçmişi çerezleri temizledim virüs girme şansı var mı? yani korsan tehlikeli diye biliyorum mining falan yapıyorlarmış geçen aylarda da başıma geldi bu durum bir şey olur mu? önlem için reklam pop-up ekleyici ekleyip izlemeli miyim? izleyen yine izliyor da çünkü. Bu zamana kadar bir şey olmadı demişler ama Webtekno pek öyle demiyordu görüşünüzü merak ediyorum

Pop-up doğrudan virüs değil. Eğer pop-up penceresinde bir şeye tıkladıysan ve bir şeyler indiyse falan onlar virüs olabilir.

Bence bir şey olmadı bilgisayarına.

Hocam bir de bu korsan web siteleri güvenilir olmadığı gibi telefon numaranızı e-posta adresinizi girmeyin diyorlar. Ben daha önce üyeliğimin olduğunu hatırlayıp şifre yenileme yolladım. Şimdi tehlikeye girmiş midir? Phising falan atarlar mı? Dikkatli olmalı mıyım? Kaç yıllık e-postam yoksa e-posta mı değiştireyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir de bu korsan web siteleri güvenilir olmadığı gibi telefon numaranızı e-posta adresinizi girmeyin diyorlar. Ben daha önce üyeliğimin olduğunu hatırlayıp şifre yenileme yolladım. Şimdi tehlikeye girmiş midir? Phising falan atarlar mı? Dikkatli olmalı mıyım? Kaç yıllık e-postam yoksa e-posta mı değiştireyim?
Bu kadar tedirgin olmayı gerektireek bi şey yok. Yaklaşık 20 yıllık mail adresi kullanıyorum günde bilmem kaç tane phising maili geliyor hiçbir şey olduğu da yok.

Pop-up doğrudan virüs değil. Eğer pop-up penceresinde bir şeye tıkladıysan ve bir şeyler indiyse falan onlar virüs olabilir.

Bence bir şey olmadı bilgisayarına.

Hocam teşekkürler. Yani sadece imleci gezdirdim sanırım. Artı Kaspersky yüklü bir şey olsa söylerdi. Tam taramadayım. Şu an bir şey indiğini sanmıyorum. Pop-up sorma sebebim bazen reklamdan. Ondan bundan trojan malware inebiliyor. Mining olabiliyormuş ki geçmişte müstehcen sitelerden bilgisayarım çökmüştü. Bilgisayarcıya az rezil olmadık.

Bu kadar tedirgin olmayı gerektireek bir şey yok. Yaklaşık 20 yıllık mail adresi kullanıyorum günde bilmem kaç tane phising maili geliyor hiçbir şey olduğu da yok.

Haklısınız hocam. Ama siz bilinçlisiniz phising mailine tıklamıyorsunuz herhalde. O yüzden bir şey olmuyor değil mi? Benim de yapacağım dikkatli olmak zaten. Yanıtınız için teşekkürler.

Hocam teşekkürler. Yani sadece imleci gezdirdim sanırım. Artı Kaspersky yüklü bir şey olsa söylerdi. Tam taramadayım. Şu an bir şey indiğini sanmıyorum. Pop-up sorma sebebim bazen reklamdan. Ondan bundan trojan malware inebiliyor. Mining olabiliyormuş ki geçmişte müstehcen sitelerden bilgisayarım çökmüştü. Bilgisayarcıya az rezil olmadık.

Haklısınız hocam. Ama siz bilinçlisiniz phising mailine tıklamıyorsunuz herhalde. O yüzden bir şey olmuyor değil mi? Benim de yapacağım dikkatli olmak zaten. Yanıtınız için teşekkürler.
Bu mailler zaten bariz belli botlar tarafından atılıyor. Fark edilmesi kolay dert edecek bir durum yok o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı