FPS düşmesi ve düşük GPU kullanımı

mahmut_sayar54

Centipat
Düşük GPU ve yüksek CPU kullanımı darboğaz gibi gözüküyor ama GTX 1080 i5 9600KF ile darboğaz olacağını sanmıyorum en düşük ayar ve en yüksek ayar arasında FPS farkı çok az ve FPS dropları yiyorum. Sebebini bilen ve yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur.

ss.png

yapmalısınız derken 1 tane daha mı ram almam gerek 8 gb ram var tek modül
bios güncellemesi ile alakalı olabilir mi ?

öneri olarak virüs programı var mı bildiğiniz.
Aynı model RAM'den almalısınız. Farklı olursa tuhaflıklar ve arızalar meydana gelebilir. Arkadaş RAM'den kaynaklanmadığını söylemiş. Ancak PUBG RAM'i sömüren bir oyun. Dual channel yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Aynı model RAM'den almalısınız. Farklı olursa tuhaflıklar ve arızalar meydana gelebilir. Arkadaş RAM'den kaynaklanmadığını söylemiş. Ancak PUBG RAM'i sömüren bir oyun. Dual channel yaparsanız sorununuz çözülecektir.
sadece pubg değil bf 5 gibi oyunlarda da neden ekran kartının yüzde 80 90 ını veya 100 ünü kullanıp yüksek fps vermiyo onu da merak ediyorum varsa bir bilgin çok yardımcı olur.

sadece pubg değil bf 5 gibi oyunlarda da neden ekran kartının yüzde 80 90 ını veya 100 ünü kullanıp yüksek fps vermiyo onu da merak ediyorum varsa bir bilgin çok yardımcı olur.
Bu tarz multiplayer oyunlar çok fazla RAM tüketir. Dual channel yapmanız işlemcinin ve ekran kartının daha rahat beslenmesine yardımcı olur. Single channeldan dual channela geçmek devasa bir fark yaratacaktır.

Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB3/8 Fiyatı Kingston HyperX Black 8GB 2400MHz DDR4 Ram HX424C15FB2/8 Fiyatı peki şu 550 tl lik olan benim ram diğerini alsam 300 tl olanı dual channel yapabilir miyim ?

DDR, mHz ve CL değerleri aynıysa sıkıntı oluşturmadan dual channel olarak çalışırlar. Garanti yol aynı model RAM'den bir tane daha almaktır.
peki bir şey daha sormak istiyorum anakartım 2666 mhzye kadar destekliyor 2400 ve 2666 arasında masraf yapıp değiştirecek kadar bir fark var mı yoksa 2400 den 1 tane daha alıp devam mı edeyim aksi takdirde elimdekini 2. el olarak satıp 2x8 almam gerekicek.

peki bir şey daha sormak istiyorum anakartım 2666 mhzye kadar destekliyor 2400 ve 2666 arasında masraf yapıp değiştirecek kadar bir fark var mı yoksa 2400 den 1 tane daha alıp devam mı edeyim aksi takdirde elimdekini 2. el olarak satıp 2x8 almam gerekicek.
Yapmanıza gerek yok. Pek de fark oluşturmayacaktır. Siz anakart modelinizi ve elinizdeki RAM modelini bana söyleyin. Ben size uyumlu modeli bulayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı