FPS oyunları için R5 5500 mü Ryzen 5 3600 mü?

Benim kafam karıştı.

5500 ile 3600 aynı sayılacak performans verir bütçe var ise 5600 sıfır alabilirsin 2. el en son baktığımda sıfır fiyatına satılıyordu o yüzden sıfır alman daha mantıklı ama yanın bir kule tipi soğutucu alman gerekebilir ya da OC'sini kapatman. 2. elden 3600 daha rahat ucuza bulursun stok fan yeterli geliyordu benim Dark Guardian mini kasası ile. Performans olarak Valorant 3600 ile 250-350FPS veriyorsa 5600 350-450 arası veriyor genel olarak.

@EfeAkkaya Benzer performans için yıllar önceki teknolojiyle üretilmiş R5 3600'ü almayın diyorum, L3 önbelleği gözünüzü boyamasın diyorum fakat arkadaş işlemciyi babasının malı gibi savunuyor, R5 3600 karşıtı yanıtlara gülücük emojisi bırakıyor, üstelik rapor ettiğini beyan ediyor.Konu başlığına bakarsanız 'R5 3600' yazıyor, R5 3600X değil.Ben de bu karşılaştırmaya göre tavsiyede bulunuyorum, üstelik konu sahibinin bütçesini bilmeden R5 5600 tavsiye ediyorsunuz.

Hocam bugün hiç güleceğim yoktu, sağ olun.
Gülebilirsiniz, R5 5500 yeni bir işlemci sayılır.Günümüz fps oyunlarında yeterli bir performans sağlayacağını ve R5 3600'den daha mantıklı bir tercih olduğunu düşünüyorum.

@EfeAkkaya Benzer performans için yıllar önceki teknolojiyle üretilmiş R5 3600'ü almayın diyorum, L3 önbelleği gözünüzü boyamasın diyorum fakat arkadaş işlemciyi babasının malı gibi savunuyor, R5 3600 karşıtı yanıtlara gülücük emojisi bırakıyor, üstelik rapor ettiğini beyan ediyor.Konu başlığına bakarsanız 'R5 3600' yazıyor, R5 3600X değil.Ben de bu karşılaştırmaya göre tavsiyede bulunuyorum, üstelik konu sahibinin bütçesini bilmeden R5 5600 tavsiye ediyorsunuz.

Gülebilirsiniz, R5 5500 yeni bir işlemci sayılır.Günümüz fps oyunlarında yeterli bir performans sağlayacağını ve R5 3600'den daha mantıklı bir tercih olduğunu düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linç girişiminde bulunan arkadaşların videoya bakmasını tavsiye ederim. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı