FSP Dagger Pro SFX 650W 1250TL

Makaleler
42
@The Ruh hastasi verimliliği ifade ediyor, mesela Bronze yaklaşık %85 efektif verimlilik sağlarken Gold olanlar yaklaşık %90'a kladar efektif verimlilik sağlayabiliyor.

Ancak piyasada sadece Gold ve Bronze gibi ifade edilerek satılan PSU'ların arasında yapısal farklar da oluyor.

@The Ruh hastasi verimliliği ifade ediyor, mesela Bronze yaklaşık %85 efektif verimlilik sağlarken Gold olanlar yaklaşık %90'a kladar efektif verimlilik sağlayabiliyor.

Ancak piyasada sadece Gold ve Bronze gibi ifade edilerek satılan PSU'ların arasında yapısal farklar da oluyorç
Ömürleri bakımından fark olur mu ? Yapısal farklar derken PIN sayısı gibi farklar mı var ?

Valla süper fiyat. SFX PSU Türkiye’de her model yok, Cooler Master’ın var ama fanı sesli diyorlardı. FSP Dagger 600W için oldukça iyi olduğunu yazmıştı devamlı ITX sistem toplayan bir arkadaş, 650W da gayet 3070 Ti hatta 3080 seviyelerini besleyebilecek bir kapasite.

Bu arada SFX PSU’larda kablolar kısa oluyor, Corsair SF’de öyle en azından. Normal ATX kasa için sorun yaratabilir.

@The Ruh hastasi Ömürleri içindeki diğer bileşenlere göre değişebilir. Pin sayısı farkı değil de, mesela kondansatör tipi ve kalitesi, kullanılan topoloji vs.
@deMarc baktım da Corsair kadar kısa görünmüyor kabloları tabii bir nebze kısa yine.

Son düzenleme:
@The Ruh hastasi Ömürleri içindeki diğer bileşenlere göre değişebilir. Pin sayısı farkı değil de, mesela kondansatör tipi ve kalitesi, kullanılan topoloji vs.
@deMarc baktım da Corsair kadar kısa görünmüyor kabloları tabii bir nebze kısa yine.

Olabilir, Corsair SF'nin kabloları RM'nin kablolarından 20cm kısaymış ki ona rağmen benim kasada özellikle 24 Pin'i biraz saklamam gerekti.

Yalnız Dagger 650'nin kablo uzunluğunu araştırırken denk geldim de 650W'lık model 600W'lık modele göre çok daha sesliymiş. Enteresan bir sonuç:

FSP.jpg

Geri
Yukarı