GA-B85M-D3H Bıos nasıl güncellenir?

Okan Güclü

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba bir sorum olacakti. Su anda Gigabyte bir anakartim var, Model GA-B85M-D3H ama bugün bir sey farkettim.

Baska bios versiyonlari vardi aslinda, F14 olmalıydı ama FB gibi bios updateler gelmis. İsimlerine baktim hepsi ayniydi, sadece bir sey farkliydi ilk önce link veriyim.
Indirdigim bios (her zaman indirdigim aslinda)

GIGABYTE - Mainboard - Socket 1150 - GA-B85M-D3H (rev. 1.x)

Bugün farkettigim baska bir versiyon galiba;

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-B85M-D3H (rev. 2.0)

Simdi sorum su; Bunlardan hangisi dogrusu? Sadece fark olan: Birisinde rev 1x, digerinde de rev 2.0 x yaziyor. İsterseniz kendinizde bakabilirsiniz.

Not: Daha önce bios update yaptim, en yukardaki verdigim linkten indirdim her zaman. Aslinda yanlis olanini mi indiriyorum ? Sorum bu arkadaslar tesekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi anakartının Rev sürümü kaç ise, aynı Rev sürümüne ait BIOS'u yüklemelisin. Anakartının Rev sürümüne ''Cpu-z'' ile bakabilirsin.

Anakartının Rev sürümünü CPU-Z'de düzgün olarak göremeyebilirsin.

Kasayı aç ve anakartın kenarlarına dikkatlice bak. Orada Rev sürümü yazacak.

Gösterdiğin model anakartta şurada yazıyor ;)

8018_big.jpg

Malesef herhangi bir yerinde Rev diye bir sey bulunmamaktadir. Bios piline kenarlara köselere kadar baktim ama bulamadim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakman gereken yer USB portlarının bulunduğu sol alt köşedir. Farkettiysen Designed in Taipei yazısının hep altına yazılır "Rev" sürümü. Dikkatli bak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı